4 přínosy cvičení jógy pro vaše zdraví

zpět

Vědecké studie prokazují, že cvičení jógy příznivě ovlivňuje kvalitu našeho fyzického i duševního bytí. Pojďme se podívat na 4 oblasti, ve kterých nám jóga prospívá.

Kosterní a svalová soustava
Je známou skutečností, že jakákoli forma cvičení posiluje kosti a svaly. Jóga se v tomto neliší. Řízený pohyb končetin prospívá kloubům a zlepšuje flexibilitu. Cvičení ásan zmírňuje svalové křeče a pomáhá s rekonvalescencí po bolestivých úrazech. Pokud začnete pravidelně cvičit, tak brzy pocítíte, jak se postupně zvyšuje vaše fyzická síla a vytrvalost. Existují různé styly jógy a každý si může vybrat ten, který mu nejlépe sedí. Pokud jste ale po úrazu, nebo trpíte některou z vnitřních nemocí, tak rozhodně cvičení jógy nejdříve konzultujte s vaším lékařem nebo jógovým instruktorem.

Trávicí soustava
Opravdu, jóga prospívá vašemu trávícímu systému a zlepšuje jeho funkci. Všechna dechová cvičení a pozice zaměřené na břišní svalový systém nejen spalují tuk z břicha, ale také dávají jemnou masáž vašemu zažívacímu traktu, zvyšují rychlost jeho metabolismu a pomáhají správnému trávení.

Kardiovaskulární systém
Jógové ásany zlepšují krevní oběh a tím umožňují správnou cirkulaci krve v celém těle. Je rovněž prokázáno, že pravidelné cvičení jógy udržuje pod kontrolou vysoký krevní tlak.

Nervový systém
Pravidelné cvičení jógy neprospívá pouze naší fyzické stránce, ale rovněž zlepšuje zásobování mozku čerstvým kyslíkem, což se projeví zlepšením paměti i nálady. Soustředěné dýchání rovněž pomáhá vaši mysl udržet co nejdál od stresu a úzkosti.

Pokud vás uvedené benefity zaujaly a chcete se o józe dozvědět více, pak můžete navštívit specializované stránky o józe, kde se dočtete řadu informací o tom, co je jóga, co její cvičení obnáší a jak a kde se dá cvičit. Dnes již jsou v hojné míře k dispozici jóga kurzy a řada studií.
Komerční sdělení


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz