Bydlete minimalisticky

zpět

Dávno pominuly ty doby, kdy jsme si doma vystavovali ve vitrínách drahý porcelán nebo suvenýry z cest. Dnes by něco takového označili bytoví designéři za zbytečnost. Světu vládne jednoduchost. Proto se v oblasti bydlení prosazuje čím dál tím výrazněji minimalismus.

Minimalismus v interiéru
Z umění se minimalismus dostal k interiérovému designu. Mezi hlavní atributy směru patří střídmost a elegance. V bytovém designu se vyznačuje čistými, rovnými liniemi a účelností. Zajímavým způsobem k sobě také poutá různé materiály, jakými je například sklo, kovy nebo dřevo. Stačí se podívat na některé realitní nabídky, kde v prodeji bytů jasně vévodí minimalistický moderní styl.

V jednoduchosti je krása
Jednoduché a střídmé zařízení bytu vždy vzbuzuje klid. Právě domácí pohoda je tím, co hledáme, když se vracíme domů z práce. Byt je dostatečně přehledný a na své majitele působí harmonickým dojmem. Rušivé elementy v podobě vystavovaných kousků porcelánu nebo malých zvířátek z interiéru raději odstraňte. Nekomplikovanost minimalismu má na psychiku člověka příznivější vliv. Namísto „lapačů prachu“ si do bytu dejte hodně květin. Vybírejte ale čerstvé a hlavně ne umělé, celý byt by pak mohl působit sterilním dojmem.

Zapomeňte na sedací sestavy
Jakmile se zbavíte „lapačů prachu“, rázem nebudete muset tolik uklízet. Nejenže přestanete pracně otírat zaprášené sošky, ale oceníte i fakt, že díky malému množství nábytku budete s úklidem hotová za pár minut. Realitní kanceláře v Praze nabízejí obvykle designově velmi vytříbené byty v novostavbách, kam se na každý pád hodí právě minimalistická výbava. Ta zahrnuje samostatné masivní police, samostatnou komoru na šaty, menší skříňky, ale i samostatné kousky nábytku, například mini křesílka. Těžké gauče a složité sestavy jsou do nových bytů nešikovným doplňkem. Zapomeňte tedy na komplikované sestavy a držte se hesla „čím míň, tím líp“.
Komerční sdělení


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz