Designblok - Prague Design and Fashion Week

zpět

Designblok je výběrová mezinárodní přehlídka současného designu nábytku, průmyslového designu, bytových doplňků, svítidel, módy a šperku. Designblok v Praze nabídne výstavy, zajímavé prezentace a inspirativní nápady.

Nechte se inspirovat
Designblok se orientuje na design a všechny jeho oblasti. Mimo interiérových expozic se tu návštěvníci setkávají s prezentacemi šperků, oděvů i užitkového designu od těch nejlepších českých návrhářů. Své instalace představí v termínu 27. - 31. října 2016 v prostorách Výstaviště Praha Holešovice.

Pražský týden designu a mody letos otevírá ve střední hale konceptuální prostor, který nabídne interaktivní instalace i odpočinkovou zónu. Rozhledna, jezero, dětská zóna s obří šiškou, stavění bunkru, gigantické lustry, 3D focení nebo houpačky si budou návštěvníci moci vyzkoušet po celý týden Designbloku od 27. do 31. října. Designérie bude centrem dění také pro módní přehlídky, koncert Republic of Two a divadelní představení Divočina, marnivost ptačích per a Sudí.

Výstava Designérie

Výstava Designérie, jedna z novinek osmnáctého ročníku Designbloku, vyroste ve střední hale secesního Průmyslového paláce. V zážitková krajině Designbloku si budou moci dospělí i děti hrát a objevovat. H3T Architekti připravují ze starých trámů, oken a dveří věž, ze které bude vidět do kraje Desingérie. Anna Kozová vytyčila pro děti zahradu, která skrývá jezero pro pouštění loděk, hrad z proutí nebo altán Šiška od studia SAD. Radim Babák a Ondřej Tobola ze studia hipposdesign uvedou výstavu, ve které naleznete kola designérů a známých osobností, cyklistů i necyklistů. Dospělí si mohou odpočinout a načerpat síly v kavárně ve stínu Slunečnic, obřích lustrů Maxima Velčovského.

Kde a co v Průmyslovém paláci
Střední hale bude vévodit kruhová Garden Stage, která se v průběhu Designbloku promění v koncertní podium, přehlídkové molo nebo divadelní jeviště, na kterém se odehraje taneční představení Divočina, marnivost ptačích per Jany Burkiewiczové a divadelní hra Sudí s Ladislavem Hamplem. Pro návštěvníky je v neděli na Garden Stage připraven také speciální program – focení ve 3D, ze kterého si odnesou fotografii jako z matrixu.

Interaktivní instalace návštěvníci najdou kromě centrální haly také v pravém i levém traktu Průmyslového paláce. Superstudio bude v pravém křídle paláce, Openstudio v levém křídle.

Má plast z Plzně

Plzeňské DEPO2015 uvede na Designbloku fragment z aktuální výstavy Má plast. Návštěvníci budou moci na místě z plastových lahví a víček a sami vytvořit nové produkty. Švýcarská značka Vitra ve své minimalistické instalaci, kterou vytvářejí Jan Plecháč a Henry Wielgus, postaví z černých a bílých židlí pomyslnou klaviaturu. Třináct ikonických Panton Chairs se rozehraje tóny pokaždé, kdy si na ně návštěvník sedne. Vnější část instalace se orientuje na aktuální problém kopírování ve světě designu a ukáže návštěvníkům jak poznat originál slavné židle od laciného padělku.

V Openstudiu budou moci návštěvníci vidět některé produkty během jejich výroby – David Suska bude na místě šít originální obuv, Roman Šedina bude na hrnčířském kruhu vytvářet speciální metodou vázy.

Lustr z kostí, kabelka jako srdce, předměty bez účelu nebo porcelánový papež
Designblok každoročně přináší kromě novinek designérů a značek také řadu netradičních produktů a experimentů. Ani v letošním roce nebudou chybět originální prototypy, vynálezy a vychytávky, které se tradičně těší velké oblíbenosti u návštěvníků všech věkových skupin.

Kostra Maxima Velčovského: Maxim Velčovský představí impozantní křišťálový lustr, vyrobený značkou Lasvit, pro který byla inspirací kutnohorská kostnice a vévodí mu mohutná lebka ověšená kostmi a obratli.

Sprosté vázy: Zuzana Svátik pro svou diplomovou práci vytvořila vázy originálních tvarů a dekorů. Dekory jsou samá politická nekorektnost a sprosťárna. Kde končí umění a začíná provokace?

Abeceda tvarů: Vojtěch Říha a Matěj Polách představí unikátní projekt Superior Objects, který zpracovává abecedu tvarů. Autoři v něm transformovali font Vegan Sans do trojrozměrné podoby a vytvořili fyzicky realizovanou podobu typografie. Každé písmeno je svým unikátním tvarem, strukturou i objektem.

Předměty na nic a na všechno: Iva Kukurić představí v rámci soutěže Diploma Selection sadu kuchyňských předmětů, které nemají své přesné určení a je na uživateli, aby k nim kreativně přistoupil a dotvořil jejich opodstatnění a účel. Dláta, vypouklé misky a klíny zdánlivě bez účelu, ale ve své podstatě všestranné.

Když se potká Dan Piršč, papež a Jarek Nohavica… Kristína Kollárovicsová předvede ve své instalaci realistické porcelánové figurky designérů, umělců a známých osobností mezi kterými nebude chybět papež, Jarek Nohavica a čeští designéři a tvůrci.

Lidské srdce přes rameno: Módní designér Štěpán Růžička představuje jedinečnou kolekci kabelek v anatomickém tvaru lidského srdce. Kožené objekty na hranici volného umění a produktového designu. Kabelky inspirované tvarem srdce - srdce ovlivněné funkcí kabelky.

Vázy týrané elektrickým proudem: Tomáš Vrána se rozhodl dodat svým vázám originální tvar tím, že je bude týrat elektrickým proudem. Výsledky má výborné, otázkou zůstává, zda účel světí prostředky.

Na co se můžete dále těšit
Na Designbloku najdou návštěvníci nejen nábytek a interiérové doplňky. Letos v instalacích uvidí třeba také brýle, urny, erotické pomůcky, papírové potřeby nebo ptačí budky. Pro snadnější orientaci na výstavě je letos nově pro návštěvníky připravena celotýdenní hra Desetiboj, která provede zájemce nejzajímavějšími místy na Designbloku.

Kdy:
27.10.-31.10.2016
Otevírací doba pro všechny budovy Designbloku: 10:00 - 21:00

Kde:
Praha Výstaviště Holešovice
U Výstaviště
170 00 Praha 7

Vstupenky:
Dospělí 350kč
Snížené vstupné (důchodci, studenti) 200kč
Děti do 15 let zdarma
Školní třídy s pedagogickým dozorem 150kč
VIP GOLD vstupenka pro 2 osoby 10 000 Kč

Více informací (a zdroj foto):
www.designblok.cz
www.kudyznudy.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz