Dolní Morava - Stezka v oblacích

zpět

Nabízíme tip na skvělý výlet pro celou rodinu. Stezka v oblacích je postavená v nadmořské výšce 1116 metrů a měří 55 metrů. Nabízí opravdu dechberoucí výhled na celý masiv Králického Sněžníku, takže pokud jste ještě neměli tu čest, určitě si sem naplánujte výlet, je to opravdový zážitek.

Za každého počasí si pak užijete i bobovou dráhu. Ale určitě si s sebou na Dolní Moravu vezměte lyže a snowboardy, díky nízkým teplotám a intenzivnímu zasněžování je v provozu celý areál včetně všech sjezdovek a sáňkařské dráhy. Využít samozřejmě můžete i lyžařskou školku s dětským vlekem a zkušenými instruktory, které děti prostě milují. Až se i ti nejmenší z rodiny naučí lyžovat, můžete se společně přihlásit na některý ze závodů, které se konají v průběhu celého února a března.

Na vrchol stezky se pohodlně dostanete po dřevěné cestě i s kočárky. Ti odvážnější mohou k cestě dolů využít unikátní 101 m dlouhý nerezový tobogán s okýnky. Ze samého vrcholu se naskýtají dechberoucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše.

Tato unikátní stavba nabízí nejen nádherné výhledy. Své návštěvníky zároveň vzdělává a baví. Z informačních tabulí po celé délce stezky se dozvíte zajímavosti o okolí této stavby, historii zdejšího údolí a mracích jako meteorologickém jevu.

Pro milovníky dobrodružství a zábavy je v objektu připraveno několik atrakcí jako odpočinková síť, rukáv, hnízda nebo tunel na lávce. Rukáv je atrakce tvořená hustou sítí určená k prolezení z jednoho patra lávky do druhého. Odpočinkovou síť využijí malí i velcí návštěvníci k relaxaci před nebo po výstupu na stezku. Pro cestu dolů můžou návštěvníci využít již zmíněný, částečně průhledný tobogán, který je několika klopenými zatáčkami bezpečně dopraví dolů k samému úpatí rozhledny.

Kdy:
Stezka: Denně, 10:00 - 16:00
Bobová dráha: Denně, 10:00 - 20:00
Půjčovna, infocentrum: Denně, 08:00 - 17:00

Ke stezce i zpět dolů vás pohodlně dopraví lanovka Sněžník
Lanovka Sněžník: Denně, 08:30 - 16:00

Kde:
Velká Morava 46
561 69 Dolní Morava, Králíky

Vstupné:
Pokladny u spodní stanice lanovky Sněžník (chata Marcelka)
Pokladny ve vstupním objektu Stezky v oblacích
Dospělý, s lanovkou tam a zpět: 290 Kč (bez lanovky 190 Kč)
Dítě 3-15 let, s lanovkou tam a zpět: 190 Kč (bez lanovky 120 Kč)
Dítě do 3 let, s lanovkou tam a zpět: zdarma (bez lanovky zdarma)
Rodinné vstupné, s lanovkou tam a zpět: 650 Kč (bez lanovky 450 Kč)

Více informací:
www.dolnimorava.cz/stezka-v-oblacich

alt. text
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz