European Theatre Night

zpět

European Theatre Night prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. Tato noc otevřených divadel a výjimečných zážitků proběhne letos 16. listopadu 2013 v deseti evropských státech.

Komponovaný večer Noc divadel se koná každoročně v listopadu v několika evropských zemích současně. Poprvé v letošním roce otevřou také česká divadla své prostory a během večerních a nočních hodin připraví pro diváky různorodý program: představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací, prohlídky zákulisí a mnoho dalších nejen divadelních zážitků.

Noc divadel 2013 nabídne české veřejnosti srovnatelné kulturní vyžití jako projekty zaměřené na jiné kulturní obory - například Noc literatury či Muzejní noc.

Cílem je zapojit co největší počet divadel z ČR a nabídnout tak širšímu diváckému spektru netradiční divadelní zážitek. Projekt zviditelní jednotlivé divadelní scény i české divadlo jako takové v povědomí diváků. Zapojení v evropském projektu může být příslibem zajímavé spolupráce do budoucna.

Kdy:
V sobotu 16. listopadu ožije nočním životem přes 80 souborů ze 21 českých měst.

Více informací (a zdroj foto):
www.kudyznudy.czvyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz