Festival světla v Praze

zpět

Praha po setmění na čtyři říjnové dny ožije světlem! Festival videomappingu a světelného umění Signal podruhé rozsvítí v říjnu historické centrum Prahy. Přehlídka nových technologií oživí Staroměstské náměstí, palác U hybernů, Ovocný trh nebo třeba Kampu.

Signal je mezinárodní festival světla, který se odehrává ve veřejném prostoru historického centra Prahy. První ročník nabídl vice než 30 světelných instalací a během 4 večerů jej navštívilo 250 000 diváků. Festival láká desetitisíce návštěvníků do ulic metropole na venkovní světelné instalace a video-mappingové show na místech jako je Tančící dům, Staroměstské náměstí, Kostel sv. Ludmily, Karlův most, Museum Kampa, Petřinská rozhledna či Metronom, Střelecký ostrov, Klementinum nebo náměstí Míru.

Oproti loňsku se návštěvníci mohou těšit na řadu interaktivních projektů, do kterých se budou moci sami zapojit. Chybět nebudou ani dech beroucí videomappingy na fasádách významných pražských budov jako kostel sv. Ludmily, Michnův palác či nově Městská knihovna a palác Kinských na Staroměstském náměstí.

Pro druhý SIGNAL festival připravuje svá světelná umělecká díla mnoho zahraničních autorů doslova z celého světa, od Austrálie přes Jižní Koreu a Turecko až po Francii, Španělsko nebo Finsko. Například americká umělkyně Jen Lewin přiveze do Prahy hravý projekt The Pool. Instalace svítících stupínků, které mění barvy podle toho, jak se po nich návštěvníci pohybují, už zabodovala v Sydney nebo Singapuru. Její pražská premiéra tak dozajista bude svátkem pro každého, kdo si rád hraje se světlem.

Festival samozřejmě představí světelné instalace i od českých umělců, mezi nimiž nebudou chybět například Petr Nikl, Richard Loskot, Floex, Black Division, David Černý a mnozí další.

Kdy:
16. října 19:00 - 19. října 2014 23:59

Zahájení:
Ve čtvrtek 16. října přijďte v 19:00 na Staroměstské náměstí a buďte jako první u toho vzácného okamžiku, kdy po několika úvodních slovech odstartuje první videomappingová projekce na Palác Kinských. Čeká vás maximální audiovizuální intenzita. Začíná SIGNAL, spouští se dvacítka světelných uměleckých instalací, z Pražského hradu se rozsvítí duo světel, která symbolizují sepětí města a jeho lidí.

Kde:
Tančící dům, Staroměstské náměstí, Kostel sv. Ludmily, Karlův most, Museum Kampa, Petřinská rozhledna či Metronom, Střelecký ostrov, Klementinum nebo náměstí Míru, Staroměstské náměstí, palác U hybernů, Ovocný trh, Kampa.

Vstupné:

Zdarma. Stačí si jen za 40 Kč zakoupit festivalového průvodce, kde je jsou pohromadě potřebné informace k plnohodnotnému signálnímu zážitku. Můžete si zároveň vytipovat zajímavé doprovodné akce.

Místa, kde lze průvodce zakoupit:
Prodejní centra Pražské informační služby:
- Turistické informační centrum – Malostranská mostecká věž
- Turistické informační centrum – Rytířská
- Turistické informační centrum – Staroměstská radnice
- Muzeum Karlova mostu

Lokace festivalových infopointů:
- Hořejší nábřeží (u instalace Signal Raw Art Wrestling)
- Ovocný trh (u instalace Velké spektrum)
- Mariánské náměstí (u videomappingu Out of Place)
- Náměstí Jana Palacha (u interaktivní instalace Crystallation)
- Náměstí Míru (u videomappingu Evoluce)
- Park Kampa (u interaktivní instalace The Pool)
- Rašínovo nábřeží (u autobusu projektu Plzeň 2015)
- Střelecký ostrov (u instalace Light Barrier)
- Tyršův dům (u videomappingu E:Merge)
- Zítkovy sady (u instalace Cyclique)

Více informací:
www.signalfestival.com

alt. textZdroj:
www.kudyznudy.cz


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeemailový zpravodaj E-mailový zpravodaj

Zadejte svou adresu pro zasílání informací o nových článcích a zajímavých tipech na nákup.


Často hledáte Často hledáte
provozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz