Gynekologické kvasinkové infekce

zpět

Letní měsíce jsou obdobím naší vytoužené dovolené, časem odpočinku po náročné práci. Pro mnohé z nás to znamená prožít dovolenou u moře, jezer nebo rybníků, či alespoň koupání a lenošení u zahradních bazénů. Tyto příjemné relaxační aktivity jsou ale pro některé ženy spojeny s vyšším rizikem vypuknutí kvasinkové infekce.

Příčiny vzniku
Vzplanutí kvasinkové gynekologické infekce často vyprovokuje koupání v chlorované vodě bazénů, hygienicky závadná voda rybníků či přehrad a také časté mlsání sladkostí. Některé ženy, které trpí opakovaným chronickým kvasinkovým onemocněním, se dokonce samy koupání vyhýbají, protože téměř vždy je jim “odměnou” silný kvasinkový zánět.

Jaké jsou příznaky tohoto onemocnění?
Při akutním zánětu se z plného zdraví náhle objeví silné a nepříjemné svědění v oblasti genitálu, často provázené i pálením, otokem kůže a sliznic v této oblasti a typickým tvarohovým výtokem.

Jak kvasinkový zánět léčíme?
Akutní formy je možno léčit místními protikvasinkovými léky, které jsou volně prodejné v lékárně, nebo pomocí přípravku Audiron, jejž aplikujeme přímo na rodidla či nakapeme na menstruační vložku asi 10 kapek a necháme odpařováním působit přes den. Na noc pak lze nakapat na tampon, který zavedeme do pochvy. Zároveň drasticky omezíme příjem sladkých jídel a pečiva z bílé mouky a nasadíme Probiosan 3x denně 1 kapsli. Ke zklidnění kůže a sliznic přispěje také místní aplikace Artrinu nebo Cytovitalu. Po aplikaci může nastat i silnější pálení, které ale brzo pomine, a subjektivní příznaky se podstatně zmírní.

Je možná i prevence?
U žen s opakovanými záněty a vysokou vnímavostí ke kvasinkám je třeba preventivně podávat Probiosan nejlépe již 6 týdnů před plánovanou dovolenou v dávce 2x denně 1 kapsle a preparát Gynex 2x denně 6 kapek. Jelikož kvasinka citlivě reaguje na zvýšenou hladinu estrogenu svým rychlejším množením, je aplikace Gynexu, který harmonizuje hormonální činnost, velmi účinná.

K protiplísňovým opatřením patří také vzdušné bavlněné prádlo a při koupání vždy převléknutí do suchých plavek, když na delší dobu opustíte vodu. Důležitá jsou i výše zmíněná dietní opatření s vyloučením cukru a omezením jídel z pšeničné mouky a také preventivní užívání Probiosanu v dávce 3x denně 1 kapsle již při začátku užívání antibiotik, například při letních angínách.

Na dovolenou si nezapomeňte přibalit Audiron (má i jiné všestrannější použití), Probiosan a bioinformační krémy Energy.
Zdroj: www.celostnimedicina.cz

produktyvyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz