Inspirace ze Skandinávie – vsaďte na jednoduchost a eleganci

zpět

Skándinávský styl neovládl pouze bytové doplňky a výzdobu interiéru, ale také módní průmysl. Severské země se stále více dostávají do popředí díky vytříbenému vkusu, originálnímu zpracování a v neposlední řadě také kvalitě. Nechte se tedy inspirovat skandinávskou módou, která opravdu stojí za to.

Proč skandinávský styl doslova dobyl svět?
Skandinávský styl prorazil do našeho domova i do módního světa díky své jednoduchosti, kvalitě a šetrnému zpracování a důrazem na tradiční postupy. Žádná přehnaná zdobnost a okázalost. Svůj jedinečný um dokazují také v módě. Seveřané si nepotrpí ani na nápadité značky a už vůbec se neřídí módním diktátem.

Nordické vzory, které zaujmou
Oživte svůj šatník originálními severskými vzory. Ty se objevují prakticky na všem, nejčastěji na svetrech, šatech, sacích, halenkách, obuvi i kabelkách. Nordic styl dává prostor pohodlí. Zatímco v tuzemsku jsme stále ještě zvyklí nosit spíše upnuté oblečení, na severu preferují volnost. Samozřejmě nic nezkazíte ověřenou kombinací volného svetru k upnutým legínám nebo zvolit volné kalhoty a klasické tričko.

Sobi a vločky jako jedinečná inspirace
Také si vybavujete svetr se sobem v Deníku Bridgit Jonesové? Tehdy šlo o úsměvnou historku, nicméně dnes se právě sobi a vločky stali symbolem skandinávské módy. Už naše babičky a maminky je vyplétaly na svetry, motivy sobů, jelenů nebo jehličí tedy patří do našeho šatníku už řadu let.

Na hory, do města i do práce
I když severské vzory máme spojené se zimním obdobím, rozhodně nepatří pouze na hory. Tyto motivy se velmi rychle dostaly na sukně, kraťasy, pletené šaty i kabelky. Proto je bez obav můžete využít ke každodennímu nošení. Velkou výhodou je, že nordic styl rozhodně není fádní a nudit se s ním určitě nebudete. Přesto působí velmi sofistikovaně a elegantně. To je ideální kombinace, co říkáte?


Klasiku doplňte klasikou

Jaké doplňky se nejvíce hodí ke skandinávskému stylu? Jednoduchý a čistý design si žádá opět klasiku v podobě hodinek Triwa. Belgická značka představuje to nejlepší z klasiky v kombinaci s nemodernějšími technologiemi. Dámské a pánské hodinky Triwa budou perfektní tečkou k vašemu skandinávskému outfitu. Pokud byste outfit ráda doplnila něčím třpytivým, neváhejte sáhnout po elegantních náušnicích Troli.


alt. text


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz