Jak fungují čističky vzduchu

zpět

Většina lidí má zimu spojenou se sychravým a nevlídným počasím. Venku se kvůli inverzi, špatně dýchá a větrání tudíž omezujeme na nezbytné minimum.

V zimě většinu dne trávíme doma
Před vnějšími nečistotami se logicky ukrýváme za zavřenými okny našich domovů. Ale ani tam nejsme bohužel zcela v bezpečí, protože nás obklopuje polétavý prach, výpary z umělých materiálů a čistících prostředků, plísně, viry a bakterie a cigaretový kouř. V takovém prostředí pak pobýváme většinu dne a není divu, že na nás padá únava, bolí nás hlava anebo špatně spíme.

Čistý vzduch
Řešení je jednoduché a to pořídit si čističku vzduchu. Jakou ale vybrat, jaké parametry jsou důležité a na co si dát při výběru pozor?

1.Komu a kde bude čistička vzduchu sloužit?
Čističku vzduchu ocení lidé trpící alergiemi nebo respiračními chorobami, kterým přináší značnou úlevu a zmírnění projevů těchto onemocnění. Zdraví lidé čističku ocení jako účinnou pomoc při posílení celého imunitního systému. Čističku vzduchu mějte vždy umístěnou tam, kde trávíte nejvíce času. Například v obývacím či dětském pokoji, v ložnici, v kanceláři, v herně.

2.Jaké nečistoty čistička pohltí?
Prach, pyly, bakterie a viry, roztoče, plísně, cigaretový kouř, výpary ze syntetických materiálů a chemických osvěžovačů.

3.Hlučnost čističky
Je velice důležitý parametr. Hlučnost se udává v decibelech a nesmí překročit hranici 40 dB. Například čistička vzduchu Ionic-CARE funguje na principu elektronového větru, což znamená, že neobsahuje žádný hlučný a energeticky náročný ventilátor. Bude vám sloužit naprosto neslyšně, její hlučnost je pouhých 8 dB.

4.Filtr a jeho údržba či frekvence výměny
Vždy se zajímejte o cenu výměnných filtrů, ty mohou být uhlíkové nebo HEPA. Vyžadují však pravidelnou výměnu a je tedy nutné počítat s výdaji na jejich nákup. Oproti tomu elektrostatické filtry nikdy dokupovat nemusíte. Stačí je pouze očistit nebo omýt od nečistot a můžete je používat dál.

5.Velikost místnosti, jakou zvládne čistička vzduchu vyčistit
Vzduchový výkon čističky musí odpovídat velikosti prostoru, proto vybírejte vždy takovou, která má více stupňů výkonu, díky nimž se přizpůsobí různě velkým místnostem.

6.Spotřeba elektrické energie
Je neméně důležitý parametr v rozhodovacím procesu. Při nepřetržitém provozu čističky vzduchu může její spotřeba znamenat významnou položku ve vyúčtování za elektřinu.

Tip:
Ideálním pomocníkem do vaší domácnosti je čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6. Čištění vzduchu s účinností 90-96% probíhá naprosto nehlučně a s nulovými náklady na výměnné filtry. Disponuje 3 výkonovými stupni a maximální plocha, kterou zvládne vyčistit, je 75 m2 při standardní výšce stropu 2,5 m. Její maximální spotřeba je pouhých 15 W, což při celodenním provozu znamená necelé 2 Kč.

Co je vlastně ionizace vzduchu?
S ionty se setkáváme od prvního nadechnutí, každé prostředí je ionizováno. Na naše zdraví má ale zásadní vliv fakt, zda v ovzduší panuje iontová rovnováha nebo nikoliv. V přírodě jsou kladné i záporné ionty většinou v rovnováze, v místech s vyšší koncentrací záporných iontů (aniontů) se nám pak dýchá nejlépe. Anionty převažují u tekoucí vody, ráno v lese, na mořském pobřeží apod. Naopak civilizace způsobuje, že vzduch je nabitý převážně kladnými ionty. Nedostatek aniontů činí vzduch těžkým a špatně dýchatelným. Nejde ale pouze o situaci v rušných velkoměstech. Nezdravý vzduch je dnes prakticky v každé domácnosti a kanceláři - kopírky, počítače, televizory, umělá okna, chemické výpary z čistících prostředků, syntetické koberce, klimatizace - to vše má za následek ovzduší, pro které naše tělo není stavěno. Pro to, abychom byli zdraví a cítili se svěží, potřebujeme záporné ionty, které lze vytvořit uměle právě pomocí ionizátoru vzduchu.

alt. text
Zdroj: www.celostnimedicina.cz

vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz