Konec výhod v životním pojištění

zpět

Změny sazeb
O změnách sazeb životního pojištění, které neblaze postihnou dosavadní výhody ženské části populace v této oblasti, jste jistě v médiích slyšely mnoho. Málokde se ovšem zaměřili i na to, že výhodnější sazby už nemusí být k dispozici ani u ostatních druhů pojištění, a kvůli nařízení EU dojde k narovnání mezi pohlavími v mnoha dalších pojistných sférách.

Úrazové a nemocenské pojištění

Nové sjednocování sazeb se bude týkat především oblastí pojišťovnictví, kde jsou zásadními faktory úmrtnost a nemocnost.

Ženy si připlatí
Ženy, které si v porovnání s muži, způsobí zanedbatelné procento pracovních úrazů a ze sociologického rozložení jejich populace v různých zaměstnáních a oborech mají na svědomí i méně závažných škod, si připlatí i v sazbách nemocenského a úrazového pojištění. Když byly rozdíly brány v úvahu, např. 30letý muž měl až o 30 % vyšší sazbu pojistného pro případ vážné nemoci než žena, 50letý dokonce o 50 %.

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla a havarijní pojištění
I když mají ženy na svědomí statisticky méně nehod a hlavně znatelně méně v oblasti těch vážných, výhodnější sazby bohužel končí i zde. U nás se zrovna toto pojištění primárně nevypočítává podle pohlaví, ale např. v Británii či Německu je to jedno ze zásadních kritérií.

Penzijní pojištění
Tradičně dlouhověké ženy zapláčou i v oblasti penzijních pojistných produktů. Zde ale bude záležet na jednotlivých pojišťovnách a např. pojištění doživotního důchodu dokonce lehce zlevní. Komerční důchodové pojištění se ale zdraží i mužům, neboť o něj nebývá až tak velký zájem a nehrozí masivní odliv již tak málo početné klientely.

To zdaleka není vše
Situace se zkomplikuje i ženám podnikatelkám nebo investorkám. Změny se totiž promítnou i do sazeb kapitálového, investičního a rizikového pojištění. Pokud tedy uvažujete o uzavření nové pojistné smlouvy, kontaktujte odborníky příslušných pojišťoven, kteří vám pomohou najít optimální řešení, jež se tolik neprodraží.
Komerční sdělení


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeemailový zpravodaj E-mailový zpravodaj

Zadejte svou adresu pro zasílání informací o nových článcích a zajímavých tipech na nákup.


Často hledáte Často hledáte
provozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz