Konec výhod v životním pojištění

zpět

Změny sazeb
O změnách sazeb životního pojištění, které neblaze postihnou dosavadní výhody ženské části populace v této oblasti, jste jistě v médiích slyšely mnoho. Málokde se ovšem zaměřili i na to, že výhodnější sazby už nemusí být k dispozici ani u ostatních druhů pojištění, a kvůli nařízení EU dojde k narovnání mezi pohlavími v mnoha dalších pojistných sférách.

Úrazové a nemocenské pojištění

Nové sjednocování sazeb se bude týkat především oblastí pojišťovnictví, kde jsou zásadními faktory úmrtnost a nemocnost.

Ženy si připlatí
Ženy, které si v porovnání s muži, způsobí zanedbatelné procento pracovních úrazů a ze sociologického rozložení jejich populace v různých zaměstnáních a oborech mají na svědomí i méně závažných škod, si připlatí i v sazbách nemocenského a úrazového pojištění. Když byly rozdíly brány v úvahu, např. 30letý muž měl až o 30 % vyšší sazbu pojistného pro případ vážné nemoci než žena, 50letý dokonce o 50 %.

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla a havarijní pojištění
I když mají ženy na svědomí statisticky méně nehod a hlavně znatelně méně v oblasti těch vážných, výhodnější sazby bohužel končí i zde. U nás se zrovna toto pojištění primárně nevypočítává podle pohlaví, ale např. v Británii či Německu je to jedno ze zásadních kritérií.

Penzijní pojištění
Tradičně dlouhověké ženy zapláčou i v oblasti penzijních pojistných produktů. Zde ale bude záležet na jednotlivých pojišťovnách a např. pojištění doživotního důchodu dokonce lehce zlevní. Komerční důchodové pojištění se ale zdraží i mužům, neboť o něj nebývá až tak velký zájem a nehrozí masivní odliv již tak málo početné klientely.

To zdaleka není vše
Situace se zkomplikuje i ženám podnikatelkám nebo investorkám. Změny se totiž promítnou i do sazeb kapitálového, investičního a rizikového pojištění. Pokud tedy uvažujete o uzavření nové pojistné smlouvy, kontaktujte odborníky příslušných pojišťoven, kteří vám pomohou najít optimální řešení, jež se tolik neprodraží.
Komerční sdělení


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz