Matrace a zdravý spánek

zpět

Průměrný člověk prospí 1/3 celého života a kvalita spánku se přímo podepisuje ve výkonu během dne. Jste ráno unaven(a) a nechce se vám vstát? Je těžké se soustředit na poradách či při práci? Máte chuť si během dne dát dvacet? Míváte těžká víčka a jste podráždění? Tyto a mnohé další jsou příznaky nedostatečné kvality spánku.

Co ovlivňuje kvalitu spánku?
Pro kvalitní a zdravý spánek je potřeba zajistit několik podmínek. Důležité je prostředí, tj. dobře odvětraná místnost, příjemná teplota a pokud je to možné, také ticho a tma. Samozřejmě je velice důležitá psychická pohoda, ale tu už tak jednoduše nezískáme.

Co může pomoci?
Určité činnosti, při kterých se lehce unavíme, a případně zaměstnáme náš mozek jinými - příjemnějšími vjemy. Zjednodušeně - snažme se vymazat myšlenky na denní starosti, shon nebo na nepříjemné události dne. Lepší pocity může navodit i dobře vypadající postel s kvalitní matrací, načechranou peřinkou a polštářem.

Co není pro spánek dobré?
Před spaním bychom se měli vyvarovat velké fyzické námaze, která nás sice unaví, ale nezklidní. Stejně tak sledování nepěkných scén v televizi, hraní některých her na počítači a možná i sledování našeho politického vývoje není ideální.. Daleko lepší je dát si například sklenku dobrého vína a pak myslet na milé a příjemné věci.

Dopřejte si kvalitní spánek
Investice do kvalitního a zdravého spaní je velice důležitá. Nelze odhadnout, kdy se nám to vrátí, ale na úbytku bolesti zad nebo krční páteře bude mít velký podíl dobře vybraná postel a samozřejmě matrace.

Zvolte správnou kombinaci matrace a roštu
Vybírat můžete z mnoha druhů matrací. Každá má své výjimečné vlastnosti a v kombinaci se správně vybraným roštem dokáže divy. Matrace musí vyhovat přirozeným zakřivením těla - v ramenou a bocích musí ustoupit a jinde křivky těla vyplnit. Toho docílíme především fyziologickým zónováním dostatečnou výškou matrace. Běžně se doporučuje alespoň pět zón a výška jádra matrace min. 14 cm.

Každý typ matrace má svoje výhody
Latexové matrace: V latexových jsou zastoupeny přírodní materiály, které výborně kopírují tvar lidského těla.

Pružinové matrace: Pružinové jsou sice na ústupu, ale zase umějí nejlépe odvětrávat a dýchat.

Pěnové matrace: Mají možnost použití různých materiálů s různou tuhostí a mohou být kombinovány s paměťovými pěnami , které také bezvadně kopírují tvar lidského těla.

Správný rošt je neméně důležitý
Zároveň by nikdo neměl podcenit kvalitu roštu do postele , na němž je matrace umístěna. Rošt by měl být dostatečně tuhý, aby nedocházelo k propadu těla především v bederní oblasti, a naopak kvalitní rošty mají tzv. ramenní kolébku, což jsou změkčené lamely, zajišťující větší profilaci v oblasti ramen. Mezery mezi jednotlivými lamelami by měly být maximálně 5 cm.

Rošt a matrace splňují podmínky pro zdravé spaní pouze tehdy, pokud jsou jednotlivé prvky správně zkombinovány, aby si navzájem vyhovovaly.

Postel by měla být dostatečně pevná s možností dobrého odvětrávání. Především pro starší lidi se doporučuje zvýšená úroveň ložné plochy, aby bylo možné z postele lépe vstávat. V naší nabídce je řada kvalitních postelí z masivu , některé i s volitelnou výškou uložení roštů. V kombinaci s matrací si tak můžete sami určit výšku ložné plochy tak, jak Vám to nejlépe vyhovuje.

alt. textKomerční sdělení


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeemailový zpravodaj E-mailový zpravodaj

Zadejte svou adresu pro zasílání informací o nových článcích a zajímavých tipech na nákup.


Často hledáte Často hledáte
provozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz