Národní filmové muzeum

zpět

Chcete si film jako takový zažít a vychutnat jinak? Určitě navštivte národní filmové muzeum. Víte, že film nebyl nikdy němý? Nebo že hasiči patřili mezi první cinefily? Pokud nevíte, ve filmovém muzeu se to dozvíte! A to přímo v centru Prahy.

Interaktivní výstava projektu NaFilM seznámí návštěvníky s českým filmem. Každý, kdo se do muzea přijde podívat, objeví tajemství filmového obrazu, zvuků i ruchů. Pozná také osudy a filmy tvůrců, kteří z politických důvodů odešli do zahraničí, a získá přehled o tom, jak promítání vnímali avantgardisté první poloviny 20. století.

Na výstavě budou prezentovány také dosud nezveřejněné návrhy budoucího muzea českého filmu. Prostřednictvím doprovodného programu dostanete i vy příležitost zapojit se do hledání jeho ideální podoby. Součástí výstavy budou mimo jiné i cykly přednášek a diskuzí, filmové workshopy, speciální komentované prohlídky.

Kdy:
4. června - 25. října 2015

Kde:
Národní filmové muzeum
Muzeum Montanelli
Nerudova 13
Praha 1

Více informací:
www.nafilm.org

Tip:
Přijďte si s námi 13. června užít film v noci - letošní Pražská muzejní noc totiž bude filmová! V temných zákoutí Musea Montanelli na Vás bude čekat dobrý biják, něco k zakousnutí z velké žranice a kupa filmového fetiše.vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz