Optimální vlhkost vzduchu

zpět

V zimních měsících se venkovní teploty pohybují stále okolo bodu mrazu. A snad každého z nás trápí suchý vzduch a s tím spojené problémy jako:

suchý a dráždivý kašel
chronická rýma a neustálý pocit plného nosu
ranní škrábání v krku
popraskané rty a vysušená pokožka
pálení očí a mnohé další

Suchý vzduch
Jakmile si totiž za mrazivého počasí doma zatopíme, klesá relativní vlhkost vzduchu. Příjemná a odborníky doporučovaná by se měla pohybovat v rozmezí od 40 % do 60 %. V zásadě existují dva problémy spojené s nesprávnou vlhkostí prostředí, ve kterém se pohybujeme, žijeme. Tím prvním je příliš vlhký vzduch (více než 60 % relativní vlhkosti), o kterém vědí své především obyvatelé starších rodinných domků. Nadbytečná vlhkost totiž prospívá nežádoucím plísním a roztočům.

Nedostatečná vlhkost vzduchu
Dalším extrémním případem je nedostatečná vlhkost vzduchu, která se nezřídka kdy pohybuje i pod hranicí 30 % relativní vlhkosti. Tento problém zase trápí obyvatele panelákových bytů, domů. A my vám poradíme, jak s ním bojovat.

Zvlhčovač
Jednoduchým řešením, jak dosáhnout optimální vlhkosti v bytě či na pracovišti, je pořídit si zvlhčovač vzduchu. Zvlhčovač vybírejte vždy takový, který vodu v nádobě ohřívá a pára vyfukovaná do místnosti je tak zbavena choroboplodných zárodků. Takové zvlhčovače jsou schopné zajistit dokonalou čistotu a jsou proto doporučovány i do školních a předškolních zařízení.

Obyčejná voda
Co se týká vody vhodné do zvlhčovačů vzduchu, obvykle si vystačíte s běžnou vodou z kohoutku, je možné použít i vodu destilovanou nebo převařenou. Pokud máte doma příliš tvrdou vodu, je vhodné pořídit si zvlhčovač s filtrem proti tvorbě vodního kamene. Určitě byste se měli zajímat také o objem nádrže na vodu, abyste věděli, jak často budete muset vodu v nádrži doplňovat.

Ultrazvukový zvlhčovač
Velmi dobrým pomocníkem v boji s příliš suchým vzduchem se vám může stát ultrazvukový zvlhčovač vzduchu s ohřevem páry Ocean-CARE H4. Přístroj kombinuje výhody dvou principů zvlhčování – energeticky nenáročný ultrazvuk a tepelný ohřev páry. Ultrazvuk je nejúspornější způsob zvlhčování vzduchu, tepelný ohřev páry zase zajišťuje ničení nežádoucích choroboplodných zárodků. Přístroj disponuje automatickým senzorem vlhkosti i časovačem. Dále má demineralizační filtr, který zabraňuje vzniku bílého povlaku na nábytku. Velkou výhodou je tichý noční režim bez zvukové signalizace. Dále oceníte zejména:

automatickou regulaci vlhkosti
časovač nastavitelný až na 8 hodin
tři režimy provozu
zvukovou signalizaci prázdné nádrže

Neváhejte a proměňte svůj byt ve zdravý přístav.
alt. text
Zdroj: www.celostnimedicina.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz