Péče o pokožku nastávající maminky

zpět

Snad nejkrásnějším obdobím ženy v životě je očekávání příchodu svého děťátka. Těhotenství si každá žena užívá s úsměvem na tváři a spokojeností na duši. Avšak i toto období má své neduhy, které potrápí téměř každé ženské tělo. O pokožku je třeba pravidelně pečovat těmi správnými přípravky.

Těhotenství je projevuje nejen na pokožce
V těhotenství prochází tělo složitými proměnami - je zatíženo výraznými hormonálními změnami, během 9 měsíců se zdvojnásobí až ztrojnásobí některé hormony v těle, výrazně a zároveň rychle se začne zvětšovat děloha až na osminásobek své původní velikosti, kosti a šlachy v pánevní oblasti se rozvolní. S těhotenstvím je spojeno také několik nepříjemných projevů na kůži – změny její barvy, vznik strií apod. Některé ženy může potrápit větší množství vypadaných vlasů nebo rychleji se mastící vlasy.

Pigmentové skvrny
Jak tedy pečovat o pokožku v těhotenství? Pigmentové skvrny jsou pouze dočasným jevem, po porodu postupně mizí.

Strie a červené jizvičky
Strie nebo-li malé červené jizvičky se nejčastěji vyskytují na bříšku, prsou, zadečku, stehnech a bocích. Jakmile strie vzniknou, tak se jich žena „zbavuje“ velmi těžce. Někdy se toto ani nepodaří. Z tohoto důvodu se doporučuje používat kosmetiku proti striím pro budoucí maminky již od začátku těhotenství. Můžete vyzkoušet masážní balzám Dermacol či krém na strie Avon. Z přírodní kosmetiky jsou výborné produkty od Weledy a těhotenský pěstící olej Saloos.

Péče o vlasy
Důkladnou péči je třeba věnovat také vlasům. Mandlový šampon od značky Lavera je určen pro citlivou pokožku. Vlasy si tuto regeneraci užijí a vydechnou si. Šampon Capillus podporuje rychlý růst vlasů a působí proti nadměrnému vypadávání vlasů, ke kterému může v těhotenství docházet. Výbornými pomocníky v péči o pokožku hlavy jsou vlasové masky Lavera nebo regenerační zábaly.

Kosmetika pro těhotné ženy
Důležitou informací je, aby každá nastávající maminka používala takovou kosmetiku, která je výhradně určena pro těhotné ženy.


Zdroj: www.krasa.cz/magazin


gelvyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz