Při bydlení jde především o bezpečnost

zpět

Domov bývá synonymem bezpečí a pohody, čehosi posvátného, co si každá z nás střeží jako oko v hlavě. O to větší šok nastává, když práh bytu překročí někdo nezvaný a způsobí škodu na majetku, nedej bože na zdraví. Za rok 2012 jen v Praze došlo k vloupání do 1841 bytů a 491 domů. Metropole si tak připisuje smutné prvenství co do počtu vloupání na 1000 obyvatel. Co dělat, abyste se nestaly obětí zlodějů? Pár rad proti pobertům:

Krok 1: Prevence
„Příležitost dělá zloděje,“ praví české přísloví a mělo by se tesat do kamene na každém kroku. Zloději 21. století totiž již nečekají na nebohé poutníky schováni za stromem, ale využívají nejmodernější metody a postupy. Sociální sítě, Google Street View a různé databáze umožňují zjistit spoustu zajímavých informací např. o vašem novém bytě v Praze. Někteří vlastníci nemovitostí totiž svým neopatrným jednáním lákají lapky ze širokého okolí.

Pro minimalizaci nebezpečí stačí dodržovat pár základních pravidel: Nikdy nezveřejňujte aktuální fotografie či videa z útrob vašeho bytu či domu. Neinformujte ostatní, kdy opouštíte nemovitost na delší dobu, tzn. fotky z dovolené s kokosy a velbloudy raději uploadujte až po návratu domů. Aplikace neustále referující o vaší poloze (např. Foursquare) nepoužívejte, nebo nastavte tak, aby se zdálo, že sedíte stále doma. A rada nejcennější: pravidelně vyměňujte zámky – klidně po roce. Minimalizujete tak možnost nenásilného vniknutí.

Krok 2: Pasivní formy ochrany

Prevence vás bohužel zcela neochrání, proto je potřeba pojistit se pasivními, tzn. bariérovými formami zabezpečení. Do této kategorie patří speciální zámky a vložky, zásuvné dveřní systémy, bezpečnostní dveře apod. Ošetření skleněných ploch PVC fólií by mělo být standardem (touto cestou se vydal např. developer Crestyl). Čím obtížnější překonání překážky pro zloděje, tím menší pravděpodobnost vykradeného bytu.

Krok 3: Aktivní řešení ochrany
Jinou dimenzí jsou aktivní systémy ochrany. Jedná se o skupinu velice účinných řešení, ale jejich nevýhodou je vysoká finanční náročnost. Do této kategorie spadají kamerové systémy napojené na pulty centralizované ochrany či non-stop recepce u vchodu. Aktivní ochranu v současnosti nabízí pouze velkoryse pojaté projekty, jako jsou třeba vznikající nové byty na Barrandově. Zde platí přímá úměra - čím větší investice do nemovitosti, tím vyšší výdaje na ochranu, aby majiteli nezůstali oči pro pláč.

A rada na závěr:
stále získávejte nové informace! Postupy, které zloději využívají, se stále zdokonalují, i když základní principy zůstávají většinou stejné. Čím více budete vědět o praktikách místního podsvětí, tím lépe pro vás a váš majetek.


alt. text
Komerční sdělení


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz