Svátek růžových vín

zpět

Sezona růžových vín už klepe na dveře. Taky se už nemůžete dočkat nádherných prosluněných teplých dnů, kdy si společně s přáteli u venkovního grilování dáte skleničku nebo dvě, vynikajícího růžového vína původem z Moravy nebo z Čech? Pojďte s námi na Pražský hrad oslavit největší Svátek růžových vín u nás, a zároveň tak odstartovat nepochybně skvělou růžovou sezónu!

Dopřejte si lahodné víno v krásném prostředí
Již podeváté se můžete těšit na prvomájové slavnosti růžového vína v atraktivní lokalitě Villy Richter a přilehlé Svatováclavské vinice na Pražském hradě. Přijďte ochutnat nad 100 vzorků růžových vín od přibližně 30 moravských a českých vinařů. Ochutnávat se bude 1. května od 10 do 18 hodin a součástí 150 korunového vstupného obdržíte skleničku, degustační mince a katalog prezentovaných vín. A kdo přijde v růžovém, může se těšit na degustační bonus. Svátek růžových vín s působivým výhledem na starou Prahu, který každoročně přivítá na 2500 milovníků typicky svěžích a aromatických moravských a českých růžových vín, pořádá Vinařský fond.

Malý tahák k návštěvě akce aneb která odrůda je která?
Růžové víno neboli rosé se vyrábí z odrůd modrých hroznů nejčastěji metodou krátkého naležení rozemletých hroznů (rmutu). Růžová vína se chlubí celou škálou barevných odstínů – od růžovošedé, přes jemně lososovou, sladce malinové tóny až po měděnou, v závislosti na zvolené odrůdě hroznů a technologii jejich zpracování.

• Svatovavřinecké – sytě růžová barva s jahodovým odstínem, ve vůni a chuti převládají příjemné ovocné tóny po lesních jahodách, malinách a také černých třešních.

• Frankovka – barva je nejčastěji světle růžová až meruňková, vůně a chuť je ovocná s tóny přezrálých višní a švestek s jemnou skořicovou dochutí.

• Merlot – barva vína je nejčastěji sytě růžová, vůně červených lesních plodů, malin a jahod. Chuť je ovocná, připomínající malinový kompot, v dochuti jsou cítit nejčastěji tóny malin a červeného grepu.

• Cabernet Sauvignon – víno pomerančově oranžové barvy, vůně a chuť je květinovo-ovocná s vůní bezového květu, ostružin a bílého rybízu.

• Zweigeltrebe – barva je obvykle lososově růžová. Vůně a chuť vína je s tóny lesního ovoce jako jsou maliny a jahody ve smetanovém hávu.

Kdy:
1. května od 10 do 18 hodin

Kde:
Villa Richter a přilehlé Svatováclavské vinice na Pražském hradě
Staré zámecké schody 6/251
118 00, Praha 1
Pražský hrad

Vstupné:
součástí 150 korunového vstupného obdržíte skleničku, degustační mince a katalog prezentovaných vín. A kdo přijde v růžovém, může se těšit na degustační bonus.

Více informací (a zdroj foto):
www.wineofczechrepublic.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz