Tipy na výběr letních šatů

zpět

Léto je již v plném proudu a proto je více než aktuální výběr těch správných letních šatů, ve kterých se budete cítit pohodlně a které zároveň budou lichotit vaší postavě. Nechte se inspirovat a buďte in.

Jaké jsou trendy pro léto 2012?

Vyzkoušejte šaty více střihů

Při výběru šatů je nejdůležitější střih. Každá z nás dokáže při pohledu do zrcadla více či méně posoudit, zda nám střih šatů sedne či nikoli. Někdy je ale lepší vzít na nákupy kamarádku nebo zajít do takového obchodu, kde vám se střihem poradí. Obecně platí, že by šaty měly skrýt nedostatky a vyzdvihnout přednosti.

Jak vytvořit dojem štíhlejšího pasu
Štíhlejšího pasu docílíte výstřihem do V, chybějící pas dožene plnější sukně, naopak rovný střih šatů, nabíraná sukně, vázání kolem krku nebo vysoký výstřih zbytečně zdůrazní širší boky. Plná sukně, vázání kolem krku a vysoký výstřih ale zase dokáží vyvážit široká ramena a výrazný hrudník.

Vždy vyžehlit
Krásu šatů nikdy nesmí kazit to, že by byly pomačkané. Pořiďte si proto domů skutečně kvalitní žehličku, která vás před tímto faux pas spolehlivě zachrání.Při výběru velikosti se ujistěte, že vás šaty nikde neškrtí a že neodhalují víc než by měly ani při pohybu nebo při sednutí. Zároveň nesmí sklouzávat z ramen, překážet při chůzi a zbytečná látka nesmí tvořit nevzhledné ohyby.

Vzory jsou krásné a extravagantní
Obecně platí, že světlým typům žen sluší více výrazné barvy a vzory a mohou si dovolit i tmavé syté odstíny. Pro tmavé typy žen jsou vhodné pastelové odstíny a jemnější vzory. Dnešní móda ale přeje fantazii a slušet vám bude určitě široká plejáda barev a vzorů.

Šaty košilového střihu
Jsou-li pro vás letní šaty spíše oživením šatníku, který rozhodně nemáte po třech kusech pro každou příležitost, volte šaty jednoduché, jednobarevné, případně s jemným vzorem. Takové šaty jsou univerzální, hodí se pro mnoho příležitostí a nezůstanou viset ve skříni, jako mnoho extravagantních modelů. V tomto ohledu jsou velmi vděčné šaty košilového střihu, které můžete vzít do práce, na procházku městem i na party. Vždy záleží, jaké zvolíte doplňky. Áčkový střih košilových šatů zakryje širší boky, větší zadeček i stehna, pásek zvýrazní pas a rukávky padnou i silnějším pažím.

Dlouhé, krátké, romantické i ethno
Letos budou trendy šaty dlouhé až na zem, krátké šaty sportovního střihu, romantické volánky a hlavně barvy a květinové potisky, ve kterých zkrátka rozkvetete. Stejně tak oslníte v šatech v ethno, hippie a orientálním stylu nebo ve stále oblíbenějším vzoru s exotickými palmami a plody. Trefou do černého bude ale také hadí vzor nebo zvířecí motivy. Tyto výrazné, extravagantní vzory jsou nejpůsobivější na maxi šatech, které si mohou dovolit ženy s jakoukoli postavou. Máte-li menší vzrůst, odhalte trochu více dekoltu.

Opatrně při výběru průhledných šatů
Při koupi šatů dbejte také na to, aby nebyly šaty průhledné. Samozřejmě, ženy s ideální postavou v nich vypadají při vhodné příležitosti úchvatně, nenechte se ale svést fotkami v časopise. Průhledné šaty nejsou moc praktické a při běžném nošení se v nich nebudete cítit příjemně.


Zdroj: www.krasobrana.cz


šaty


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz