V zimě hýčkejte svoje ledviny

zpět

Člověk, který trpí opakovanými infekcemi močových cest, by měl především dbát na dostatečný a pravidelný přísun tekutin, a to během celého dne, v některých případech i v noci. Opatrnosti je třeba v případech, kdy se otoky a voda v těle zadržují. Jestliže jedinec trpí na tvorbu kamenů je dostatečné množství tekutin důležité k ředění kamenotvorných látek v moči a tím se usnadňuje léčba.

Důležitý je dostatečný příjem tekutin

A při infekcích se dostatečným přívodem tekutin do těla snižuje koncentrace mikrobů v moči. Větší množství tekutin znamená pro ledviny snazší vylučování škodlivých produktů látkové přeměny organizmu. Vhodné jsou přírodní vody a bylinné čaje. Upřednostňujeme vody bez bublinek, tzv. sycená voda se vzdaluje od fyziologické tekutiny, obsahuje kysličník uhličitý, který mimo jiné může dráždit trávicí trakt a přispívá ke kyselinotvornosti, což se v případě zánětů vůbec nehodí. Pivo je nápoj, který má poměrně vhodné složení a velmi úspěšně nahradí ztracené tekutiny - nemusí jít jen o plzeňské. Je vhodné u některých kamenů, které mají sklon se tvořit v kyselém prostředí.

Vynechte kyselinotvorné nápoje a alkohol
Nápoje typu cola jsou nevhodné - jasně kyselinotvorné a také nepříznivě ovlivňují metabolizmus některých látek, jako je kyselina močová, a také obsahují látky, které mohou přímo zvyšovat dispozici k některým typům zánětů a metabolických poruch. Totéž se týká alkoholických nápojů, které způsobují překrvení sliznic a dráždí močové cesty. V dietě je důležité omezit kuchyňské soli a také dráždivé látky pokrmů, worcestrová omáčka a sójová omáčka obsahující glutaman sodný.

Dopřejte si stravitelné jídlo rostlinného původu
Pokud onemocníme například zánětem močového měchýře, přejdeme ihned na lehce stravitelné jídlo, především rostlinného původu, tedy zeleninu, ovoce, chléb, tvaroh a lehčí netučné sýry. Z masných výrobků lze doporučit především bílá masa upravená například dušením nebo vařením. Nekořeníme. Jestliže se nám tvoří kameny ze solí kyseliny močové, pak vynecháme všechny vnitřnosti, mozeček, uzeniny, zvěřinu a červená masa, omezíme také masové vývary, smažená a pečená a pikantní jídla.

Pijte bylinkové čaje a minerální vody
Pít hodně šípkový čaj nebo z listů jahodníku, lipového květu a přesličky. Výborným doplňkem bude od Bylináře Urinan. Z minerálních vod dáváme přednost Bílinské, Korunní, Mattoniho kyselce, Poděbradce a Mlýnskému pramenu.

Přípravky na posílení imunity
Přírodní extrakt Zianica Uropoetica z petržele kadeřavé, okurky a mrkve ve formě sirupu s komplexním podpůrným účinkem preventivně ochraňuje, posiluje a zlepšuje funkce uropoetického systému.

Kdo vnímá problematiku svých močových problémů podle filozofie východní medicíny, sáhne na Diocel, který harmonizuje především meridián ledvin, močového měchýře a plic. Díky tomu si tělo samo přirozenou cestou upravuje problémy, které se pojí k disharmonii v těchto meridiánech a jejich větvích. V zimních měsících - v lednu, únoru - je vhodné preventivně užívat Renol.


Zdroj: www.celostnimedicina.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz