Zámek Ratibořice a Babiččino údolí

zpět

Navštivte kouzelnou krajinu v okolí Babiččina údolí, které je nejznámějším turistickým místem východních Čech, ale také cenná přírodní rezervace. Hlavní vstup do Babiččina údolí leží na konci města Česká Skalice. S orientací Vám pomohou četné městské tabule a také turistické značky, které Vás provedou celým údolím.

Zámek Ratibořice
Krásný empírový zámek tvoří dominantu nerozlučitelně spjatou s Babiččiným údolím. Před zámkem se nachází rozsáhlý anglický park a exotický skleník. Nádherný park přechází ve volnou přírodu s lučními stromy, lesy a malými stezkami a cestičkami, alejemi a mosty přes řeku Úpu. Celý komplex tvoří velmi malebný celek dnes zvaný Babiččino údolí

Turistické trasy
Oblíbená naučná stezka prochází územím, které je ustanoveno národní přírodní památkou Babiččino údolí. Seznámíte se s místy, kde malá Barunka Panklová, budoucí spisovatelka Božena Němcová prožila své dětství a získala k inspiraci k napsání díla Babička. Naučná stezka Vás provede romantickým údolím – uvidíte ratibořický zámek, Staré Bělidlo, mlýn i Viktorčin splav a mnoho dalšího. Na trase navštivte také Muzeum Boženy Němcové v České Skalici.

Cyklotrasy
Cyklisté mají v regionu několik zajímavých možností výletů. K hlavním cyklistickým trasam patří Cyklotrasa Okruh Boženy Němcové a pak několik dalších tras, které cyklisty zavezou Po stopách bojů války 1866.

V okolí Babičina údolí se nachází velké množství zajímavých míst, které stojí za návštěvu:
Adršpach - Adršpašské skály
Vojenská pevnost Dobrošov
Dvůr Králové nad Labem - ZOO
Kuks
Pevnost Josefov
Město a zámek Nové Město nad Metují
Město a zámek Náchod
Lázně Velichovky
a mnoho dalšího

Více informací, zdroj foto a info:
www.ratiborice-babiccinoudoli.czvyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz