Zúčastněte se oslavy svátku sv.Patrika nejen na Petřínské rozhledně

zpět

Petřínská rozhledna v Praze a budova Nové radnice v Ostravě se v letošním roce již podruhé připojí k iniciativě globálního „Greeningu“, pořádané na počest svátku sv. Patrika irskou agenturou pro podporu turismu Tourism Ireland.

Kdy a kde
Oba objekty budou nasvíceny zeleně od pátečního večera, 13. března do středečního rána, 18. března. Slavnostní rozsvícení Petřínské rozhledny proběhne v pátek, 13. března v 19.00 v Praze na Novotného lávce.

Greening ve světě
Mezi místa, která jsou tradičně v rámci „Greeningu“ nasvícena zeleně, patří například egyptské pyramidy, opera v Sydney, Londýnské oko, šikmá věž v Pise, Knížecí palác v Monaku, Stolová hora v Jihoafrické republice, Empire State Building v New Yorku, nápis „Vítejte v Las Vegas“ nebo Niagarské vodopády. V loňském roce k nim nově přibyl třeba Hrad Šípkové Růženky v Disneylandu v Paříži nebo skalní město Petra v Jordánsku a v letošním roce se připojí např. Koloseum v Římě, bazilika Sacré-Cœur v Paříži nebo Grand Ole Opry v Nashvillu.

Zelená je dobrá ;-)
Den svatého Patrika se tradičně slaví po celém světě, nejpopulárnější je v USA, Kanadě a Austrálii, kde žije mnoho lidí irského původu, ale obzvlášť v posledních letech si získává oblibu i v Evropě a v České republice. Lidé po celém světě ho slaví především hudbou, tancem a popíjením tmavého piva. Jeho symbolem je i zelený trojlístek. Lidé ho v den Patrikova svátku nosí namalovaný na obličeji nebo si jím zdobí oděv. Všeobecně je pro svatého Patrika i Irsko typická zelená barva, což se v den svatého Patrika projevuje zejména nošením zeleného oblečení. Lidé v tento den jedí zelená jídla, např. těstoviny nebo zmrzlinu a pijí zelené pivo.

Užijte si oslavy v Praze, Plzni a v Ostravě
Češi budou moci jako každoročně slavit svátek sv. Patrika především irskou hudbou. V Praze si ji budete moci poslechnout v irských hospůdkách James Joyce Prague´s Cosy Irish Pub, Caffrey´s Irish Bar, The Dubliner nebo J.J. Murphy’s a mnoha dalších po celé ČR, kde kromě jiného můžete také ochutnat tradiční irské speciality. V Ostravě se bude od 23.-28. března již tradičně konat Irský kulturní festival a v Plzni a okolí premiérově proběhne festival ke dni sv. Patrika, zaměřený především na mladé. K dalším událostem již tradičně patří koncerty irské hudby v podání českých i irských hudebníků, tradiční irské zábavy, ukázky irských tanců apod.

alt. text


Zdroj:
www.dfa.ie/irish-embassy/czech-republic/news-and-events
www.irishculturalfestival.com


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz