6 důvodů, proč brát cvičení jako zábavu

zpět

Cvičení je zbytečné plýtvání silami, říkají si ty z nás, které aktivní pohyb příliš neláká. Přitom taková návštěva fitka nám po všech stránkách může jen prospět. Stačí najít správnou motivaci.
V jednom kuse kolem sebe narážíte na paní Dokonalou. Kouká na vás z plakátů, titulních stránek módních magazínů a z reklam v nákupních centrech... Po tak silné každodenní masáži se nedá nepodlehnout: ano, začnu cvičit, omezím sladké... A modelky, pak se třeste! Většinou však nevydržíte. Zapomeňte na krasavici z plakátu, to není ta nejlepší motivace. Zkuste brát cvičení ne jako povinnost, ale jako zábavu.

b]1. Babinec
Setkávat se pravidelně s kamarádkami se zdá téměř nemožné. Pokud si ale společně koupíte permanent-ky do stejné posilovny na celý rok, uvidíte se pravidelně dvakrát týdně. Malé osvěžení na závěr, při kterém pak stihnete probrat vše důležité, je samozřejmě bezpodmínečně nutné k tomu, abyste cestou domů náhodou nezkolabovala.

2. Muži
Pokochat se sem tam pohledem na pěkně vypracované chlapské tělo, to není špatný začátek či konec dne. Posilovna je k tomu jako stvořená. Nikdo vás nemůže nařknout z ne­omaleného okukování, a kdyby přece jenom, tak vy se absolutně nezajímáte o dotyčného, ale snažíte se zjistit, jak se vlastně cvičí na tom neznámém stroji.

3. Jídlo
Jestliže se opravdu rozhodnete pro pravidelný pohyb, logicky potom začnete jíst méně vydatně. Ono se totiž dost dobře nedá po svíčkové se šesti skočit na benchpress a hodinu makat. A naopak: pokud na vás během cvičení displej rotopedu poblikává hodnotou právě spálených kalorií, nemáte chuť se hned potom nacpat k prasknutí.

4. Očista ducha
Ať už patříte mezi šťastné maminky na mateřské nebo mezi pracovně vytížené ženy, oceníte možnost jednou začas si zcela vyčistit hlavu.
A na to neexistuje lepší recept než pohyb. Zvlášť majitelky batolat by v zájmu svého duševního zdraví mě
ly alespoň jednou za týden povinně navštěvovat místa s větší koncentrací lidí, než kolik se jich schází kolem pískoviště.

5. Společné šatny
Směle vstupte dovnitř. Uvidíte tam totiž spousty žen se stejnými nebo dost podobnými ,vadami na kráse?. Zjistíte, že i ta štíhlá mladá slečna, která vešla těsně před vámi, má povislý zadeček a na stehnech se jí pomalu začíná objevovat celulitida. Není to ono správné povzbuzení ducha, které právě potřebujete?

6. ... to nejlepší na konec
Pokud máte čas a taky možnost, navštivte občas místo menší posilovny některé z velkých fitness center. Kromě cvičebních sálů v nich většinou najdete i oddělení, kde vás budou rozmazlovat a hýčkat. Nikdy jindy si totiž neužijete uvolňující a relaxační masáž tak skvěle jako po vyčerpávajícím cvičení.

Zdroj: www.marianne.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz