Akné, ekzémy a jiné kožní či slizniční problémy jako projev vnitřní intoxikace

zpět

Hned v první větě připomenu jednu objektivní realitu:
Přestože farmakologické koncerny i firmy vyrábějící kosmetiku nabízejí mnoho výrobků proti akné či ekzémům - výsledek je v mnoha případech minimální nebo jen krátkodobý. Proč? Akné, ekzém na kůži, recidivující poševní výtok či jen nadměrná a nepříjemná potivost + řada jiných kožních a slizničních problémů - to vše až příliš často slouží tělu jen jako zevně vnímatelná blikající VAROVNÁ kontrolka na povrchu těla, která signalizuje, že něco uvnitř není v pořádku.


Oficiální medicína většinou nepátrá po skutečné příčině potíží ve smyslu otázky "proč kontrolka svítí?" - ona se ji jen marně snaží zhasnout. Což v běžné praxi znamená, že kožní lékař se mnohdy spokojí jen s předepisováním antibiotik a různých kortikoidních mastiček - které mnohdy nezabírají vůbec a lepším případě jen dočasně tlumí tyto zevní projevy vnitřní nerovnováhy či intoxikace. Že po dlouhodobé aplikaci kortikoidů pokožka může poněkud rychleji stárnout a že po světě přibývá informací o souvislosti mezi nadměrnou konzumací antibiotik a zvýšeným výskytem rakoviny - to klasické lékaře zpravidla nezajímá. Ale i pro medicínu přírodní bývá návrat ke zdravé pleti často jen nelehce dosažitelný - mimo jiné i proto, že klientky a klienti mají zájem jen o rychlá a pohodlná řešení.

Většina výše jmenovaných nemocí totiž není problém primárně kožní. Kůže zde jen tímto způsobem signalizuje, že je dlouhodobě v nepořádku vnitřní prostředí - buď že je napadeno skutečnými toxiny, plísněmi či jako na toxiny reaguje na běžné součásti našeho jídelníčku: jsou lidé kteří mají kožní problémy po purinových látkách uvolňujících se při trávení masa, jiní nesnášejí lepek v některých obilninách, jinému nedělá dobře aromatické ovoce. U mléčných výrobků je to tak, že někdo v procesu dospívání ztratil schopnost trávit mléčný cukr a zahleňuje se po sladkém mléce a kysané mléčné produkty mohou být denní součástí jeho jídelníčku, jiný člověk špatně tráví mléčnou bílkovinu - a pak by se měl mléčným výrobkům vyhýbat jako celku. Kouření škodí nejen plicím ale celému organismu včetně kůže.

Na hormonální preparáty (např. hormonální antikoncepce) je reakce velmi individuální a doslova co jednomu škodí, jinému prospívá - jsou ženy s nepřekonatelnými problémy (a nejen kožními) při hormonální terapii, jiné klientky uvádějí že při nasazení "pilulky" mají pleť jako z růžového porcelánu.

Také dnešní neobyčejně zvýšená konzumace různých sladkostí bývá příčinou kožních či gynekologických problémů: Tělo je zařízeno na příjem vázaných cukrů nikoliv jednoduchých mono a disacharidů, které se příliš rychle vstřebávají ze střeva do krevního oběhu a narušují jemnou rovnováhu vnitřního prostředí. Pro upřesnění: běžný řepný a třtinový cukr je disacharid = molekula z pouhých dvou monosacharidů. Naše střevo pomocí trávicích enzymů tuto molekulu až příliš snadno a rychle rozloží na jednotlivé monosacharidy a vstřebá je do krevního oběhu.

Zděšená slinivka pak musí nadměrným tempem produkovat inzulín, aby došlo k vyrovnání hladiny cukru v krvi. A ještě ke všemu naše milované cukrovinky obsahují řadu dalších ryze chemických přísad: barviva, ochucovadla, aromatické látky. Nezávislými studiemi bylo opakovně prokázáno, že řada z nich není neškodná ani náhodou - to že jsou hygienickými orgány tolerována, nebudeme raději komentovat - o tzv. "éčkách" už toho bylo napsáno více než dost - ale nehledejte v tom druhý extrém, že úplně každé E+číslice uvedené ve složení potraviny označuje nebezpečnou přísadu.
Zpátky k cukrům: přírodní vegetariánská strava obsahuje kromě jiných užitečností cukry s delšími molekulami (především jsou to všem známé škroby), které se štěpí a do krevního oběhu vstřebávají tempem přiměřeným a přestavují tak ideální zdroj energie.

O tom že mnohé pleti nesvědčí kakao a tím pádem ani čokoláda a vše co hnědý kakaový prášek obsahuje, to by mělo být všeobecně známo (kakaové máslo zřejmě tak dráždivý účinek nemá).
Za této situace ani nemůže existovat jednoznačný a snadno sdělitelný způsob jak se akné zbavit či alespoň významně omezit. Celou situaci ještě komplikují kožní testy na potravinové alergie, o nichž jsme se opakovaně přesvědčili, že mohou přinášet nepravdivé a zkreslující informace.

Jsou tu však ještě jiné vyšetřovací postupy, zatím málo na veřejnosti preferované: především analýza vnitřního prostředí pomocí moderní přístrojové techniky. Toto zevrubné vyšetření přináší přesnou odpověď formou biorezonančního testování (ŽÁDNÉ BOLESTIVÉ KOŽNÍ VPICHY !!!) na otázku jakými toxickými látkami je tělo napadeno, včetně podotázky zda tělo nějaké potraviny nesnáší, a reaguje na ně jako na toxické. Dále lze zjistit jaké orgány jsou přetížené a mohou v konečném důsledku dráždit kůži která je pak - jak již bylo výše uvedeno, jen varovným znamením na povrchu klienta, zatímco pravá příčina je uvnitř.

Bioenergetické vyšetření organismu nabízí jen malý počet lékařských pracovišť. Dalším spolehlivým způsobem jak vysledovat, která potravina škodí a která nikoliv, jsou trpělivé a dlouhodobé eliminační diety.

Rád se zde zmíním o dvou přírodních preparátech, u kterých je prokázáno, že také mohou pomoci při problémové kůži - pokud je příčina někde jinde:
Pokud za problém může jen snížená imunita kůže, pomáhá dlouhodobé podávání preparátu Pau D´Arco 3 x 2 tbl - po dobu 6ti týdnů.

Shrnutí:

Při akné a někdy i jiných kožních či slizničních problémech se většinou pohybujeme v bludišti možností, které mohou na klientův zdravotní stav působit současně:

•nevhodné potraviny
•nerovnováha hormonální nebo nerovnováha nervového vegetativního systému
•snížená kožní imunita

Nalézt efektivní řešení vyžaduje hledat správnou kombinaci těchto postupů:

•trvalou eliminaci škodlivin z potravy
•detoxikaci organismu
•posílení imunity
•zlepšení funkční harmonizace organismu

Celková nabídka přípravků na akné a ekzémy.

Zdroj: www.celostnimedicina.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz