AKNÉ z pohledu celostní medicíny

zpět

Je to onemocnění, které postihuje asi 80 % dospívající mládeže. Ale může přetrvávat i do dalších dekád života. U mužů je onemocnění častější a těžší. Příčina onemocnění není známá. Uvádí se, že jsou aktivovány hormony androgeny u jedinců, kteří jsou k tomuto disponováni. Onemocnění vede ke zvýšené nadprodukci mazu a k zánětu.
Jde o výskyt komedonů, zánětlivě zarudlých papul v obličeji na horní části prsou a zad. Zvláštní formy jsou acnae neonatum v prvních týdnech života, acnae infantum v dětském věku. Acnae conglobata se vyskytují převážně u mužských pacientů a jedná se o tvorbu velkých hrbolů s píštělemi a valovitými nebo můstkovitými jizvami.Z pohledu celostní medicíny nemůžeme brát akné jako onemocnění kůže, a nebo jen jako projev hormonální nerovnováhy. Kůže je místem, kde se vylučují toxické látky. To co se děje na kůži je zrcadlem vnitřního prostředí. Pokud v organismu dojde k přetížení mezenchymu a orgánů zodpovědných za odbourávání a vylučování produktů látkové výměny a toxinů z těla jako jsou játra, žlučník, ledviny, odvodné močové cesty a lymfatické cesty, potom tělo hledá náhradní cestu, kudy se bude toxinů zbavovat a kůže je první kudy se toxiny tlačí ven.
Do úvahy musíme vzít znečištění životního prostředí, těžké kovy, stravování, stresy.


Na ose hypofýza, nadledvina, pohlavní orgány můžeme také nalézt různé zátěže zejména plísně, těžké kovy a pod. Dospívající mládež je na svůj vzhled citlivá a u velmi citlivých jedinců může vyvolat až těžké trauma.


Při EAV vyšetření často nacházíme dysbiózu střevní, zatížení mezenchymálního a lymfatického systému, přetížení jater.


K čistění lymfatického systému používáme prostředky na lymfodrenáž např. Lymphdiaral, Lymphomyosot, Glucosmanine Star a střevní dysbiózu upravujeme tzv. řízenou střevní symbiózou a přidáváme Lactobacilus acidophilus. Uplatňují se takové prostředky, jako jsou Cleanse Plus, Fiber Star,Chlorella a jiné.Léčbu doplňujeme fytoterapií - přesličkovým a kopřivovým čajem. Homeopatiky, které jsou zaměřeny svým účinkem na individuální potřeby pacienta. Léčba musí být komplexní vychází z dietního opatření, sanace střeva, aktivace mezenchymu a lymfatického systému.
www.celostnimedicina.czvyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz