AMÁLKA a SEDMIKA

zpět


Jediné přirozeně sladké syrovátky bez přidání jakýchkoli cukrů či sladidel
Motto: "Dovolte potravinám, aby se staly vaším lékem."
Hippokrates, 4. stol. př. Kristem

Syrovátka je také mnohem zdravější než mléko. Mezi mlékem a syrovátkou je zásadní rozdíl především v obsahu mléčných bílkovin, které mléko obsahuje a ty vytváří hlen, který se usazuje např. ve stře, plicích a v oblasti hlavy, což způsobuje dýchacích onemocnění a problémy střev (včetně chronické zácpy). Syrovátka však tyto mléčné bílkoviny neobsahuje, jsou v ní obsaženy pouze pro organismus nutné a prospěšné syrovátkové bílkoviny, které nejen, že nezahleňují, ale ještě nám pomáhají se tohoto od mléka a mléčných výrobků způsobeného zahlenění zbavit.

Co je to syrovátka a jak vzniká
Syrovátka vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýrů nebo tvarohu. Jedná se o žlutozelenou tekutinu, jejíž barva je dána mléčným vitamínem laktoflavinem, navíc obsahující přiměřeně tuků a minerálů , mnoho kvalitních bílkovin, ve vodě rozpustných vitamínů B1, B2, B6, B12, E, C a mléčného cukru - laktózy (alergen). Syrovátka obsahuje důležitou bílkovinu laktoferin, schopnou vázat a transportovat železo. Syrovátka, kterou lze na rozdíl od mléka pít jako osvěžující nápoj ve velkém množství, může být navíc i dobrým zdrojem vápníku, hořčíku, fosforu, jódu a vitaminu B2 a B12. Významný je také mléčný cukr, který zůstává v syrovátce a má příznivý vliv na trávení.
Sušená syrovátka - částečně odsolená a bio
Sušená syrovátka vzniká zvyšováním sušiny tekuté syrovátky a jejím následným sušením v sušárenských věžích. Vzhledem k tomu, že tato neupravená syrovátka je lehce nahořklé či slané chuti, je ze syrovátky AMÁLKA (jediná BIO syrovátka na našem trhu) a SEDMIKA je odstraněna část hořkých solí a jsou tedy lahodné chuti bez přidání jakéhokoli cukru či sladidel.

amalka syrovatka


Hlavní přednosti AMÁLKY a SEDMIKY
- Především její jedinečná chuť, která díky odstranění hořkých solí je přirozeně sladká, umožní vyrobit chutný, zdravý nápoj, který navíc všeobjímajícím způsobem aktivuje naše zdraví i vzhled.
- Obsahuje minerální látky, stopové prvky a vitamíny. Navíc v přírodní formě a lépe absorbovatelné než ty co se do těla dostávají chemickou cestou.
- Při redukci váhy napomáhá spalování tuku ve svalech a zásobuje organismus minerály, navíc laktóza vykazuje nízký glykemický index kontrolující pocity hladu a sytosti, syrovátka působí na tvorbu cholecystokininu (hormon potlačující chuť k jídlu). Proteiny syrovátky jsou svou kvalitou velmi vhodné pro dietní režimy ovlivňující tělesnou hmotnost, protože mj. obsahují excelentní vyvážení základních (esenciálních) aminokyselin a řady dalších již uvedených bioaktivních látek.
- Díky obsahu draslíku má syrovátka jedinečný efekt při celulitidě, podporuje hydrataci pokožky a zlepšuje její strukturu a vzhled. Vhodná též při ekzémech a lupence.
- Podporuje peristaltiku střev, tvorbu střevní flóry a tím přirozeně upravuje metabolismus. Každý pátý člověk trpí zácpou, která ovlivňuje náladu i zdravotní stav a přitom existuje jednoduchý, ale účinný prostředek - syrovátka, kdy pijeme ráno nalačno jednu až dvě sklenice chladné syrovátky. Tento nápoj probudí střevo a mírným způsobem ho přiměje k vyprázdnění.
- Podpora funkce ledvin a s tím spojený čistý a přirozeně zdravý vzhled kůže.
- Pravidelné pití napomáhá snižování hladiny cholesterolu.
- Díky vysokému podílu vitamínu B a vápníku má syrovátka pozitivní vliv na stavbu kostí a zubů.
- Pomáhá odvádět toxické látky z organismu. Schopnost složek syrovátky zlepšit antioxidační obranné parametry jedince je prioritním mechanismem zlepšení zdravotního stavu.
- Omezuje záněty žaludku a střev.
- Je vhodná též při snížené imunitě organismu, zvýšené horečce.
- Syrovátka je rovněž protijedem proti mléčnému hlenu.

Komu lze tedy AMÁLKU především doporučit
- Každému, kdo chce zdravě žít, dobře se cítit a krásně vypadat.
- Všem, kdo se snaží zredukovat svou váhu, napomáhá spalování tuku
- Těhotným ženám, protože nesnižuje hladinu vápníku a odvodňuje
- Kojícím maminkám, které pak mají kvalitnější mléko, doba kojení se prodlužuje a miminka lépe prospívají
- Sportovcům - dodává důležité minerály a syrovátkové proteiny
- Seniorům a nemocným, pacientům po ozařování, chemoterapii a hepatitidě k posílení imunity
- Jedincům trpící zácpou

NOVINKA
Naprostou novinkou na našem trhu jsou lahodné bio syrovátkové nápoje AMÁLKA ve třech oblíbených příchutích VANILKA, JAHODA a BANÁN, které navíc obsahují pro naše tělo tak potřebný lecitin a nenasycené mastné kyseliny n-3 a n-6 (tzv. omega 3 a 6), které jsou nezbytně nutné k životu a přitom lidský organismus je nedokáže vytvářet. Omega 3 a 6 jsou nenasycené mastné kyseliny, jež jsou v metabolismu důležité pro regulaci krevního tlaku, kvalitu krve a také pro vstřebávání některých vitamínů. Pravidelný přísun omegy 3 a 6 podmiňuje uvolňování podkožního tuku i jeho spálení. Pokud jsou omega 3 a 6 dostupné v krvi ze stravy, organismus omezuje přeměnu sacharidů a škrobů ze stravy na tuk a jeho ukládání v podkoží. V praxi tedy, pokud přibližně každé dvě hodiny je přijmete, nebudete tloustnout, ale naopak hubnout.
Lecitin zlepšuje duševní výkonnost a paměť, zvyšuje obranyschopnost organismu, detoxikuje játra a snižuje hladinu cholesterolu v krvi, protože jej spolu s dalšími tuky převádí na formu rozpustnou ve vodě a umožňuje tak jejich vyloučení z organismu.

banan jahoda vanilka


Nápoj ze syrovátky
Lahodný syrovátkový nápoj získáme velmi jednoduše, stačí rozmíchat dle chuti 6 až 8 polévkových lžic syrovátky AMÁLKA v 500ml vody (studené či teplé).

Náš TIP
AMÁLKU a SEDMIKU můžete použít též při vaření a pečení jako zdravější alternativu mléka, která Vám nejen dovolí méně sladit, ale dodá Vašemu tělu i příslušné vitamíny, minerální látky a stopové prvky.

Buďte stále FIT se SEDMIKOU a AMÁLKOU.


K dostání ve zdravých výživách, lékárnách, prodejnách VITALAND a Sedmika i v DROXI drogerii.
Celý syrovátkových sortiment je možno též zakoupit ve vegetariánské prodejně JASMÍNA (Donská 26/6, Vršovice) či v eshopu www.aromatis.cz.

Více informací naleznete na www.aromatis.cz; Marie Klofátová
Zdravé mlsání - syrovátkové bonbony bez cukru a bez sladidel

bonbony bonbony syrovatka bonbon


Komerční sdělení
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz