Anglicky rychle a v pohodě

zpět

Jak se naučit cizí řeč v časové tísni? Ava Adamovská je docela obyčejná žena. Má vlastní rodinu, záliby a zaměstnání. A právě tam se ji naskytla možnost postoupit. Problém ale byla jazyková bariéra. V krátkém časovém období potřebovala získat schopnost komunikovat v angličtině. Běžné kurzy skončila pokaždé neúspěšně. Až objevila?...., ale o tom ať vypráví sama.

Paní Adamovská, nikdy jste nestudovala cizí jazyk a přesto jste se musela v něm vzdělávat. Navíc byla kamenem úrazu časová tíseň. Co Vás tak motivovalo?

Navštěvovala jsem pár kurzů, ale anglicky jsem se nikdy nenaučila. Po škole už mám pěkných pár let a tak jsem si od klasického učení odvykla. Také mi překáží učení ve skupinách, styděla jsem se I jen promluvit. Mimo to mám náročné povolání a nestíhala jsem se připravovat na hodiny. Nabídka pracovního postupu ale byla pro mně silnou motivací. Jestliže bych zvládla pohovor, získala bych vytoužené místo. Bylo důležité, aby nebyl pro mne utrpením každý rozhovor se zahraničním partnerem.

Ale přesto jste našla řešení! Jak jste si s tím poradila?

Obstarala jsem si psychowalkman Stimul od firmy Hemisféry a jazykový komplet Angličtina pro každého. Ten se skládá z knihy a několika CD, kde jsou namluvené základní fráze i s gramatikou. Přístroj pracuje metodou učení v uvolněném stavu, stavu koncentrace, v hladině alfa.

angličtinastimul


Tak dokáže mozek přijímat mnohem víc informací a později je efektívně využívat. To byl přesně můj případ! Světelná a zvuková stimulace pomocí brýlí a sluchátek mi pohla soustředit se . Učila jsem se rychleji a víc jsem si zapamatovala. Také jsem neměla strach z lektora, testů, případně ostatních studentů.

Myslíte něco jako "trychtýř na učení"?

Ano, i tak se to dá nazvat.

Zdroj: www.hemisfera.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz