B. B. King - Poslední koncert

zpět

B.B. King - Tesla Aréna Praha 15.7.2009 "Poslední koncert"

Bluesový kytarista všech dob, žijící legenda, král vládnoucí nejdéle ze všech panovníků se vrací do Prahy říci své závěrečné "Bye bye baby".


Jeho vládnoucí období nepřekonal žádný jiný panovník na světě. Dodnes, ve věku 84 let, B.B. King stále nosí královskou korunu a titul nejlepšího bluesového kytaristy všech dob, stále vystupuje, zpívá a hraje fantastické blues s nehasnoucí vášní. Čas se na B.B.Kingovi nijak nepodepsal, kromě faktu, že je populárnější, více milovaný a významější. Více než půl století Riley B. King, známý jako B.B. King, definuje blues celosvětovému publiku. Od doby, kdy začal nahrávat v roce 1940, vydal více než 50 alb. Krátce po jeho hitu č. 1 "Three O'Clock Blues", B.B. vyrazil na turné a ještě se nezastavil. Průměrně odehraje 275 koncertů za rok. Z 23 nominací vyhrál 14 cen Grammy, především za nejlepší bluesové album. Pyšní se několika zlatými i platinovými deskami. Několik let po sobě byl oceněn americkými hudebními magazíny jako nejlepší kytarista roku. Je majitelem 4 čestných doktorátů, prezident USA ho roku 1990 ocenil významnou medailí za umění. Jeho ocenění nemají konce, s každým rokem přichází další.

Jeho technika hry na kytaru je velice komplikovaná a propojená s delikátní, jemnou prací s jednotlivými strunami, vydávajícími přerušované, hlasité akordy s přesným rytmem. Technika hry na rockovou kytaru je velkou částí odvozená od stylu B.B. Kinga. Jeho šetrnost a jeho pečlivé zpracování každé noty bylo a je modelem pro tisíce hráčů na kytaru včetně Erica Claptona, Mika Bloomfielda, Alberta Collinse, Buddyho Guye, Freddie Kinga, Jimi Hendrixe, Otis Rushe, Johnny Wintera, Alberta Kinga a mnoho dalších.

Zdroj: www.ticketportal.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz