Bachova terapie u těhotných žen a dětí

zpět

Esence z třiceti osmi květů mají pomoci lidem při zvládnutí přechodných negativních nálad mysli, jako je například úzkost, stres, nejistota, žárlivost, malomyslnost, hluboký smutek, nedůvěra, strach a další. Cílem této terapie je duševní očista, poznání sama sebe a tak větší stabilita osobnosti.

Psychologové se shodují na faktu, že většina psychických poruch je zapříčiněna v prvních sedmi letech, nejdůležitější je ovšem první rok života dítěte. Mnohým těmto problémům by se dalo zamezit, kdyby děťátko vyrůstalo od prvního dne s Bachovými květy. Tento první den už spadá do těhotenství.

Krásné a klidné těhotenství:
Bachovy květy dokáží úžasně harmonizovat každý den tohoto krásného období života. Těhotné ženy vlivem hormonálních změn trpí náladovostí, jsou nervózní, úzkostlivé, plačtivé, plné obav, na všechny tyto problémy existuje vhodná esence. Můžeme je podle chuti libovolně střídat. Esence můžeme kombinovat, nedoporučuje se však míchat více než sedm květů dohromady. Moje zkušenosti mi potvrdily, že nejlépe působí jeden maximálně dva květy současně. Více jich totiž může způsobit menší chaos.

Porod je obrovský šok pro matku i dítě:
Jakmile se blíží den D – tedy porod, většina rodiček začíná panikařit. Jsou ustrašené a podléhají velkému napětí. Na tyto stavy je úžasná například esence z kejklířky skvrnité či devaterník penízkový. Ze své zkušenosti bych doporučila nastávající mamince při začínajícím porodu pět kapek z krizové esence, uvolní totiž tělo i mysl a porod má mnohem hladší průběh.
Ředění pro maminky je následující šest kapek libovolné esence (nebo tři a tři z každé) smíchám s dvaceti pěti ml pramenité vody. Vzniklá tinktura se užívá dvakrát až třikrát denně po sedmi kapkách do pusy. Takto namíchaná lahvička vystačí na zhruba dva týdny. Potom si můžete dle vaší intuice a stavu stejné či odlišné esence.

Zdravé a klidné miminko:
Miminka těsně po porodu mohou rovněž užívat esence. Při určování vhodnosti květu je nutné brát zřetel na ten, který užívá matka. Na základě silné vazby mezi nimi je většinou esence ženy identická s esencí dítěte. Například pro ustrašené miminko se hodí květ kejklířky skvrnité, dítě, které je hodně spavé a nemá ani zájem o jídlo je naladěno na bílou lesní révu, velmi plačtivé dítě zase na řepík lékařský. Dávkování pro nemluvňata ředíme následujícím způsobem - čtyři kapky esence do dvaceti pěti ml lékovky z pramenitou vodou a z této lahvičky dáváme čtyřikrát denně čtyři kapky do pusy těsně před kojením. Dětem do jednoho roku květy nekombinuji, dávám pouze jeden.

Kojení:
Při odstavování dítěte od kojení se mi velmi osvědčila esence červený kaštan. Pomáhá matce i dítěti překonat tuto velkou změnu. Maminky jsou z této události mnohem klidnější a děti si lépe zvykají a nejsou stresované. Esence se užívají oba zhruba pět dní před plánovaným skončením kojení a následně ještě deset dní.

První pomoc – krizová esence:
Krizová esence je složena s pěti květů a má velmi uklidňující a stabilizující účinek v emočních i tělesných krizích. Celkově harmonizuje. Jsou v ní obsaženy květy bílé lesní révy (roztržitost, pomatenost, útěk z reality), slívy třešňovité ( obavy ze ztráty kontroly, strach z ublížení jiným), devaterníku penízkovitého (propadnutí panice, pocit bezmocnosti), netýkavky zkázonosné (prudké reakce, netrpělivost, podrážděnost), snědku okoličnatého (tělesný a duševní šok). Užívá se následujícím způsobem: při šoku, úrazu či jiné události si nakapeme pět kapek přímo pod jazyk a necháme působit. Dětem můžeme zředit například v lžičce džusu, mléka či jiného nápoje.

Bachovy esence si můžeme nechat připravit u odborníka, který se jim věnuje nebo přímo doma. Pozor! Jestliže si esence chcete objednat přes internet, nikdy si je nenechávejte míchat, kupujte vždy koncentráty. Protože jsou velmi energeticky citlivé a cesta, kterou k vám přes poštu putují je téměř zničí. Rovněž namíchané esence by neměly přicházet do rukou jiným lidem, než těm, kteří je užívají nebo jejich nejbližším. Originálním koncentrátům se nic nestane.

Úžasná a naprosto bezpečná terapie:
Bachovy esence jsou naprosto bezpečné a nemají žádné vedlejší účinky. Můžeme je používat jednotlivě či míchat do směsi. Užívat je mohou i těhotné ženy a děti od narození. Nelze se jimi předávkovat nebo si na ně vytvořit škodlivý návyk.

Autor: Simona Grygárková, Dis.




vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujeme



provozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz