Balzámy na rty

zpět

Balzámy na rty. Jaké účinné složky obsahují? Jaké druhy balzámů lze sehnat v obchodech? Každá z nás máme jistě vždy po ruce a uložený v kabelce nějaký balzám na rty. Pomáhá nám, máme-li rty suché, popraskané a bez lesku. Víme však na co přesně je vhodný, známe jeho účinné látky a jejich účinky? Ve většině případů ne. Chcete-li vědět více, čtěte tento článek dál.

Rty jsou jeden z nejvíce zatížených smyslových orgánů. Skládají se téměř jen ze svalů. Pokožka rtů je ve srovnání s až 16 vrstvami pokožky na zbytku obličeje velice tenká a skládá se jen ze třech až pěti vrstev.

Rty jsou díky jejich svalovému základu velice pohyblivé a splňují mnoho úloh: podporují příjem potravy a uzavírají ústa. Jsou důležitou součástí chuťových smyslů a citlivě reagují na dotyk, chlad a teplo. Rty jsou také důležitou součástí lidského mluvícího aparátu. Mimika obličeje je do značné míry ovlivněna polohou rtů.

Rty proto potřebují zvláštní ochranu a právě na to jsou vhodné balzámy. Jejich cena se pohybuje od 50,- až po 300,- a výš. Čím dražší tím většinou účinnější.

Já sama používám balzám s včelím voskem, který jsem koupila v lékárně asi za 150,- a nemůžu si ho vynachválit. Příjemně voní a jeho ochranné a regenerační působení je po pár hodinách znát.

Základem většiny balzámů na rty jsou: bambucké máslo, olivový olej, včelí vosk, candelila vosk. Dále potom složky ochraňující rty před vysoušením. To jsou zejména oleje z aloe vera, avokáda, měsíčku, kokosu, mandlí a divoké růže. Jojobový olej a aloe vera olej dodávají rtům potřebnou hydrataci. Vitamin E a C chrání buněčné membrány pokožky. Rakytníkový olej působí protizánětlivě a regeneračně. Křemíkové minerály posilují buněčnou strukturu. Lecitin dodává rtům potřebnou vlhkost. Rostlinné vosky spolu s máslem karité skýtají rtům intenzivní ochranu - obzvláště v zimním období. Kombinace různých rostlinných olejů spolu s rozmarýnem a účinně chrání rty před vysycháním, UV zářením i předčasným stárnutím.

Některé balzámy na rty jsou speciálně vytvořeny pro parné sluneční dny, kdy rty chrání před sluncem.

Tyto balzámy jsou účinné okamžitě po nanesení a jsou voděodolné. Většinou se používá ochranný faktor číslo 15.

V drogériích seženeme i tzv. balzám 2v1.Ten dodá našim rtům péči a navíc i perleťový lesk.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz