Barevná typologie: Letní typ

zpět

Barevná typologie spočívá ve zhodnocení našeho přirozeného odstínu pleti, barvy očí a vlasů. Slouží k tomu, aby nám poradila, které barvy oblečení, barvy účesu, způsob líčení a druh šperků se k nám nejvíce hodí a které nikoliv. Budete sama překvapena, jaký vliv na vaši náladu může mít správná volba barev.

Tato analogie umožňuje rozdělit lidi do kategorií podle ročních období na jarní, letní, podzimní a zimní. V tomto článku se budeme zabývat pouze typem letním.


Podle čeho poznat letní typ
Letní typ může mít pleť světlou, která v chladu získává namodralý podtón nebo také dobře prokrvenou s jasně zřetelnými, jemnými cévami a ojediněle také tmavší pleť olivové barvy, kterou je možno lehce zaměnit s podzimním typem. Zatímco letní typ na slunci většinou zhnědne, podzimní typ často dostane úžeh.

Oči mívá šedé, šedomodré, modrozelené, tmavě modré, tmavě hnědé a oříškové.

Rty bývají jemně růžové až namodralé.

Vlasy mají nejčastěji odstín popelavé blond, myší šeď, popelavé hnědé, modrošedé, perličkově bílé, světlehnědé až tmavohnědé.

Jaké barvy jsou vhodné
Pro letní typ se hodí především barvy jemné a něžné, můžeme si vybrat mezi decentními odstíny studenými, pudrovými a pastelovými.

Letnímu typu vyhovují všechny odstíny se základem v modré, a dále tyto chladivé: starobílá, tlumená a melírovaná šedá, antracitová a modrošedá, jade, šedá modrozelená, zelená barva rákosí a mincově zelená, růžově béžová, malinová, pudrovaná růžová, barva šeříku, lilku a bordó, světlá modrá, denimová modř a holubí modř, kakaově hnědá, černohnědá.

Správné líčení
Pleť - Pro světlou pleť se hodí velmi světlý pudr či make-up, pro tmavší typy zase béžové odstíny. Tvářenkou šetřete, měla by mít narůžovělý nádech.

Oči - Růžovou můžete zkombinujte s perleťovou zelenou nebo modrou, doporučují se také stříbřité barvy a šeříkově fialová, šedé linky. Řasenka šedá či černá.

Rty - Vhodná je perleťá rtěnka, nejlépe transparentní melounová nebo fialková, ideální jsou barevné lesky.

Jaké zvolit šperky
Stříbro, bílé zlato, zlato rosé, platina, perličky v odstínech růžové a modré, dvojbarevné šperky s dominancí stříbra. Nejlépe se zde hodí jemně členité, drobné tvary.

Co by mělo zůstat tabu
Černá a černobílá, zlatá, rezavá, oranžová, žlutozelená, všechny teplé, žlutavé a zářivé odstíny. Ani zlaté šperky nepůsobí dobře.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz