Beach volejbalem k pohádkové postavě

zpět

Léto, teplý vánek, sluncem vyhřátý písek… to není jen působivá fráze cestovních kanceláří na populární zahraniční destinace k trávení dovolené u moře. To všechno, spolu s krásným opálením, sexy postavou, se zlepšením fyzičky a příjemným odreagováním nabízí beach volejbalové kurty. Rozmach tohoto sportu mezi laickou veřejnost v posledních letech dosáhl svého maxima a málokterý aktivní či jen příležitostný sportovec v dnešní době neokusil zábavné plácando na hebce žlutém písku. A kdo nezažil, je čas na změnu a to co nejdříve!

Sport krásně tvaruje postavu
Inspirací vám může být dvojka českých plážových volejbalistek – Kristýna Kolocová a Markéta Sluková. Jejich výkony společně se sportovním sázením můžete sledovat na stránkách www.bet365.com/news/cs/betting, v živých přenosech se můžete přesvědčit také o tom, jak jim tato aktivita krásně vypracovala figuru.

Relaxace a sport v jednom
Plážový volejbal je skvělá relaxace, ale zároveň pořádná dřina. Na rozdíl od prostého volejbalu v tělocvičně jsou na jedné hrací polovině pouze dva místo šesti hráčů, čímž musíte být neustále v plné pohotovosti a připraveni na akci. Fyzicky velmi náročný je už samotný pohyb v písku, výborně se takto formují nohy. Nespornou výhodou oproti činnostem na tvrdých površích je obrovská úleva pro vaše klouby, jelikož veškeré skoky a dopady jsou měkkým pískem tlumeny. Kromě dolních končetin samozřejmě celou dobu působíte na břišní a zádové svalstvo a zejména paže.

Další věc, kterou byste jakožto zástupkyně něžného pohlaví měla vědět, je ta, že je plážový volejbal muži označován za jeden z nejkrásnějších ženských sportů. Velký kus pravdy na tom jistě bude. Proto neváhejte a vrhněte se na písek hned, jakmile vysvitne sluníčko a vám se naskytne trocha volného času.

Důležitá je správná technika
Své o „plážáku“ ví i český trenér Jiří Polanský. Dle něj je u začátečníků důležité, aby si osvojili techniku. Bagr, prsty a podání je nutné se naučit hned v prvních dnech a postupně vše pilovat. Je třeba dbát i na správnou chůzi po pískovišti, nemít napnuté končetiny a spíše být stále pružný a připravený skočit pro míč na druhý konec pole. Polanský plážový volejbal doporučuje jako ideální prostředek k získání fyzické kondice, ať už k hubnutí nebo nabrání muskulatury.

Beach volejbal má i české favoritky
A jak se daří již zmíněným sportovkyním Kolocové a Slukové, od kterých se můžete inspirovat? České duo se mohlo minulý týden v Praze po dechberoucím výkonu radovat z vítězného turnaje Superpoháru. Zápas pro ně nebyl vůbec jednoduchý a od prohry je dokonce dělily dva mečboly. České jedničky ale post favoritek uhájily a v rozhodujícím třetím setu porazily Martinu Bonnerovou a Barboru Hermannovou, které obhajovaly prvenství z loňského roku. O pár dní později se pražské výherkyně praly o vítězství ve skupině grandslamu Světového okruhu v Polsku. Ve Starých Jablonkách, kde po celou dobu čelily enormnímu větru, prvně zdolaly Švédky Nilssonovou a Yokenovou 2:1 a posléze mnohem klidnější hrou i kanadské duo Bansleyová + Pavanová. Následná šestá výhra v řadě nad dívkami ze sousedního Slovenska sympatickým Češkám zajistila přímý postup do druhého kola a nejhůře deváté místo. Ve zmiňovaném druhém kole svěřenkyně rakouského trenéra Simona Nausche narazily na domácí Polky. Ty sice netrpělivě dotíraly, Češky ale fantasticky zvládly roli favoritek a po kvalitní koncovce se veselily z čtvrtfinálového postupu. Tam ale česká dvojice tvrdě narazila na brazilské gazely, které našim nedaly žádnou šanci. Konečné umístění v Top 5 ale znamenalo pro Kolocovou se Slukovou výborný výsledek.

alt. text
-externí příspěvek-vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz