Bokovky

zpět

Jen málokterá z nás je nevlastní. Dnes je nosí snad všechny věkové skupiny při jakékoli příležitosti. Módní návrháři stále vymýšlejí nové a nové modely, vypadá to, že bokovky budou opravdu nesmrtelné.

Výrobci módního oblečení sice přizpůsobují nabídku poptávce, přesto jsou bokovky určené výhradně pro štíhlé, vysoké ženy s plochým bříškem. Pokud se takovou postavou pyšnit nemůžete, nezoufejte. I pro vás jsou tady připraveny různé alternativy.

Baculky by se volným bokovým kalhotám měly vyhnout, protože jejich postavu ještě více rozšiřují. Kalhoty jsou pro vás vhodnější mrkvového střihu. Jestli máte plnější ženské tvary - větší prsa, kulatější bříško a širší boky, obepínací kalhoty si dovolit můžete. Pokud jste majitelkou širších boků, většího zadečku, ale plochého bříška, nemusíte se bokovek vůbec vzdávat. Ty by ovšem měly být s vertikálními proužky, decentními barvami a rozšířenými nohavicemi. Chce to jen hledat, zkoušet a zkoušet.

Postavu máte štíhlou, ale zato jste příliš malá? Můžete si dovolit kalhoty s horizontálními proužky, vysokým pasem, a v případě krásných nohou můžete obléci i bokovky, které by však měly být pouze tříčtvrteční.

Jaké bokovky se právě nosí? V některých obchodech jsou ještě k vidění ty se zvonovými nohavicemi, ale už jsou dávno na ústupu. Jasně vedou trubky, tedy úzké nohavice.

Pas se oproti dočasným střihům posouvá vzhůru. V nabídce jsou buď bokové kalhoty nebo bokové džíny. Džíny se zdobí výšivkami, korálky, kapsami. Kalhoty si vybírejte ze splývavých materiálů s puky a z barev vsaďte na černou, hnědou a šedou!

Na pěkné postavě vypadají sice úžasně, ale lékaři bohužel zastávají jiný názor. Nikdo je sice nemůže zakázat, ale lékaři upozorňují, že dlouhodobé nošení bokovek poškozuje zdraví! Nejde ani tak o prochlazené vaječníky a ledviny, jak byste se mohli domnívat, ale o přiškrcení nervových provazců bederních obratlů. To se projevuje nepříjemným svěděním až pálením. A navíc se tento důsledek může projevovat i po odložení kalhot. Lékaři spíše doporučují nošení klasických džínů nebo ještě lépe volných šatů a sukní, v horším případě alespoň nošení bokovek střídat s jiným vhodnějším oblečením.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz