Bolest a napětí v žaludku

zpět

Bolest žaludku je často projevem psychosomatického onemocnění, kdy můžeme říci, že psychické potíže se somatizují, tedy projevují se na těle. V tomto případě v oblasti žaludku. Potíže jsou často popisovány slovy: Mám v žaludku balvan, svírá mě to jako svěrák. Když jde pacient k lékaři, on provede vyšetření, sondou si prohlédne stěnu žaludku a řekne- je to v pořádku, jen vidím sliznici, která je trochu zarudlá, jakoby podrážděná.

Neklid, špatná strava a málo odpočinku
Nemusím zde popisovat příčiny psychosomatických bolestí žaludku, protože ty každý zná. Že, pane podnikateli, který nemáš čas na pravidelné jídlo a který to jídlo někde v kantýně do sebe rychle nasoukáš? Po jídle si na poradě zapálíš, ospalost potlačíš kafíčkem a tradá, pokračuje se dál.

Přírodní produkty z bylin
Bylinný přípravek Gastran je složen z extraktů bylin, které komplexně pomáhají hlavně při zažívacích obtížích, zvláště žaludečních. Aktivuje vlastní ochranné síly a svým protizánětlivým působením zklidňuje drobné záněty žaludeční sliznice, je tedy velmi vhodný jako prevence při vředové chorobě žaludku a dvanácterníku. Též zklidňuje křečové stavy v břiše, má tedy spazmolytický účinek, napomáhá při nadýmání, při špatném trávení a působí povšechně protikřečově. K lokálním protizánětlivým a protikřečovým účinkům patří též zklidňující psychický vliv bylin obsažených v extraktu. Ovlivnění psychiky má též vliv na snižování překyselení žaludku a dvanácterníku a zklidnění zažívacích obtíží.

Nejlepší jsou produkty s více účinky
Vhodnou kombinací bylin a šetrnou originální přípravou a systémovým použitím má celkově podporující vliv na celou oblast trávení a zklidnění psychiky. Tento vliv je způsoben hypericinem z třezalky, který má blahodárný vliv na psychickou tenzi a předchází depresím či neurózám. Vzhledem k účinkům spazmolytickým a protizánětlivým má dobrý vliv i na příbuzné střevní obtíže a chronické problémy ledvinných a horních dýchacích cest.

Jak správně dávkovat
Svým vlivem analgetickým zklidňuje akutní stavy při fyzických i psychických traumatech. Roztok je poněkud hořký, protože je to čistý extrakt z bylin, a je doporučováno, aby se hojně zapíjel. Každý si jeho chuť upraví podle svých potřeb. Dávkování si určí sám také podle svých potřeb. Jednu kávovou lžičku - a jestli se účinek nedostaví může dávku opakovat. Za den až 5 - 7 kávových lžiček.

Příčinou žaludečních obtíží může být ztuhlá páteř
Když je příčinou bolestí žaludku ztuhlá páteř, a vůbec „celý člověk “, jak tomu obvykle bývá u výše popsaného podnikatele, pak je možno přidat podobný bylinný extrakt s názvem Neuran, ten celkové napětí povolí a umožní vyniknout účinku Gastranu. Jako medium při výrobě byl použit slabý alkoholový roztok (nutný výrobní postup), což je důvod, proč na obalu výrobku je povinné legislativní omezení, že výrobek není určen pro děti. Jeho užívání musí také zvážit řidiči během jízdy. Je to nesmírná škoda, protože tento výrobek potřebují také děti. Uvedený alkoholový obsah je velmi malý a když se jedna kávová lžička roztoku dá do sklenice vody, pak se koncentrace alkoholu ještě více sníží. Je pak na rodičích dítěte, jestli se sami rozhodnou výrobek pro své dítě použít nebo ne.


Zdroj: www.celostnimedicina.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz