Botoxu už zvoní hrana - trend kamenných tváří mizí z Hollywoodu

zpět

Mnoho let byl botox malým tajemstvím nestárnoucích krásek bez úsměvů. Nyní už se za něj nikdo nestydí a celebrity se dosud chlubí, kdo si nechal píchnout víc botoxu do tváří. A aniž by to řekly, každý to na nich pozná, protože jejich obličej se změnily v kamenné masky, sice bez vrásek, ale také bez mimiky.

Vzpomeňte si například na herečku Joan Rivers, která podle módních kritiků připomíná díky botoxu spíše terminátora než člověka. Nebo česká rodačka Ivana Tramp, která je svou touhou po věčném mládí pověstná či filmová mrcha Joan Collins, které už dočista zmrznul úsměv na tváři.

Ale nyní botox už pomalu ustupuje z trendů Hollywoodu a herečky se pomalu přestávají stydět za své vrásky. Podívejte se třeba na Maryl Streep, která už má vrásek požehnaně a pořád aktivně hraje.

Podle Wall Street Journal se Hollywood postupně obrací proti plastické chirurgii a lidé chtějí vypadat přirozeně. Začali to filmoví agenti, režiséři a producenti, kteří chtějí herce, kteří vypadají přirozeně a soudě podle jejich věku. Už nechtějí žádné roboty s umělým výrazem a bez mimiky, kterou botox potlačuje. Lidé, kteří holdují umělým trendům plastické chirurgie začínají být k smíchu.

Koukněte se třeba na Melanii Griffith, která vypadá jako by jí do rtu píchlo hejno včel a tváří se jakoby jí ty včely právě ulítly. "Je to ujeté, aby si nechala do tváře píchat jed," kritizuje trend botoxových injekcí legenda stříbrného plátna a filmová M z Jamese Bonda Judi Dench, která má stále spoustu půvabu i bez plastických chirurgů.

"Naše šéfová v práci chodila pravidelně na botox a pak vždy vypadala jako chodicí mrtvola. Měla jsem hrůzu z porad, protože šéfová měla kamenný výraz a vypadalo to jakoby se jí měl každou chvíli rozpadnou obličej,"vzpomíná si na svou předchozí práci nákupčí Andrea Fuxová. Dnes je v kurzu přirozenost, a proto se nestyďte za svůj věk a vrásky. Vždyť v duši jsme mladí stále všichni a je hezčí se smát s vráskami než vypadat jako sfinga!

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz