Buďte IN. Pěstujte zdravý životní styl!

zpět

Zdravý životní styl je v posledních letech nejen celosvětovým trendem, ale dostává se konečně i do našich domácností. Jedním ze základních kamenů zdravého životního stylu je rozumné snižování nadváhy. Nadváha a obezita je současným problémem, neboť s sebou přináší kromě jiného také řadu zdravotních komplikací.

V České republice se například za posledních zhruba osmnáct let počet lidí s nadváhou či obézních zdvojnásobil a nadváha nebo obezita postihuje více než polovinu populace středního věku. Obyvatelé naší země jsou v současné době podle průzkumů Světové zdravotnické organizace třetím nejtlustším národem v Evropě. Nejen, že to není hezké na pohled, ale je to především nezdravé a chcete-li také nemoderní. Nadváha nám ubližuje na zdraví více, než si myslíme.

Jak bojovat s nadváhou, to dnes probírají nejen odborníci, ale také řada médií. Nejlepší doporučení, které ze všech rad vyplývá, je vhodná úprava jídelníčku. A zde přicházejí ke slovu především potraviny s celozrnnou složkou, které bychom měli konzumovat minimálně třikrát denně.

Celozrnné potraviny totiž nejen pomáhají udržovat správnou tělesnou hmotnost, ale jako součást nízkotučné stravy pečují o naše srdce, pomáhají udržovat zdravou hladinu cukru v krvi a jsou důležité pro celkové zdraví zažívacích orgánů.

Výzkumy totiž jednoznačně prokázaly , že lidé se zdravým srdcem konzumují mnohem více celozrnných potravin. Celozrnné cereálie uvolňují cukry do krve pomaleji, a tak důležitým krokem, jak si udržet zdravou hladinu glukózy a inzulínu v krvi, je právě nahrazení rafinovaného obilí celozrnnými produkty. Celozrnné potraviny nám také pomáhají udržet po delší dobu pocit sytosti a tak nemáme potřebu většího přísunu potravy.

Jíst zdravě však neznamená, zříci se všech dobrých a oblíbených potravin. Například společnost Cereal Partners Nestlé Česko uvedla nově na trh cereální snídaně nejoblíbenějších značek s novou recepturou, díky které jsou cereálie obohacené o celozrnnou složku. Mají díky tomu více vlákniny, obsahují vysoký podíl řady vitamínů a minerálů. Chutnají stále skvěle a jsou nyní ještě zdravější. Myslete více na své zdraví a snídejte pravidelně například celozrnné cereálie Nestlé z řady FITNESS, NESQUIK, CHOCAPIC, CINI MINIS, CHOCA MINIS, CHEERIOS a LION . Poznáte je snadno obaly jsou označeny nápisem a logem se zeleným klasem.

Prostě jíst zdravěji ve více menších dávkách a vhodně vybrané potraviny je moderní. Mějte se rádi a buďte také IN.

Zdroj: www.foodlife.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz