Bylinky

Výběr dle tématu

NemociCvičeníBylinky
Výživové doplňkyFilozofie zdravíZdravá výživa


Článků o bylinkách: 66
další stránka
Stránka: 1 2 3 4 ... 11
25. července 2018 |Zdraví

Heřmánek pravý – léčí od hlavy až k patě

Heřmánek je rostlina květem a barvami podobná sedmikrásce či kopretině a v léčitelství či bylinkářství se používá pro své široké spektrum účinků, kdy léčivou sílu má právě květ heřmánku. Léčivými látkami v heřmánku jsou jeho silice, které jsou v heřmánku zastoupeny v hojném množství.

5. září 2017 |Zdraví

Čajovníkový olej – lékárnička v malé lahvičce

Blahodárný olej je známý díky svým antibakteriálním, antiseptickým a fungicidním či antimykotickým (likviduje kvasinky a plísně) vlastnostem. Obsahuje velké množství terpenoidních látek a silic. Jde o univerzální přípravek, ale pozor na jeho koncentraci.
14. února 2017 |Zdraví

Dary přírody během první poloviny roku

Nyní jsme stále ještě na začátku roku, kdy vše dobré teprve vypučí, dozraje, získá svou životodárnou sílu. Pojďme si tedy představit několik základních darů přírody, na které se v průběhu měsíců můžeme těšit.

22. března 2016 |Zdraví

Léčivé účinky organicky pěstovaných citrusových kůr (citróny, pomeranče...)

Léčivé účinky citrusových kůr jsou známy od nepaměti, v prvé řadě jich využívá tradiční čínská medicína, která jim přikládá mnohý terapeutický účinek. Poodhalte spolu s námi jejich blahodárné účinky.
11. září 2012 |Zdraví

Petržel - superpotravina, která čistící vaši krev

Petržel je světově nejpopulárnější ozdoba jídel. Ale tato bylinka má také pozoruhodné léčící vlastnosti a svou schopností čistit krev se řadí mezi „superfood“. Petržel vás mile překvapí mnoha svými praktickými účinky.
31. května 2012 |Zdraví

Přeslička rolní

V těchto dnech můžete na polích, podél cest a na loukách spatřit zelenou rostlinku - Přesličku rolní. Zvyšuje vylučování moči a tím nachází uplatnění při zánětech močových cest nebo při výskytu močových kamenů. Má hojivé účinky. Čaj z přesličky pomáhá při celkovém vyčerpání organismu.
Článků o bylinkách: 66
další stránka
Stránka: 1 2 3 4 ... 11

vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz