Čekám miminko

zpět

Tato věta je pro většinu žen tou nejradostnější skutečností. Pokud je děťátko plánové a chtěné, pak je opravdu informace o těhotenství jako rajská hudba. Okamžitě se z nás stávají "maminky". Zatím jen vnitřní, ale i tak jsme moc hrdé na to, že pod srdcem nosíme nový život.
Přemýšlíme, jestli to bude holčička a nebo chlapeček, začínáme se zajímat o jména, navštěvujeme obchody s dětským zbožím, rozhlížíme se po vhodném kočárku, po autosedačce, po plenkách. A všechny tyto starosti se stávají radostmi a my se těšíme na příchod miminka, které náš život od základu změní. A to si pište, že změní...

Jak tuto informaci přijme partner? Jste-li vdaná (máte-li pevný vztah) a miminko bylo opravdu naplánováno a počato s láskou, pak není co řešit. Připravte manželovi (příteli) malý dáreček v podobě dětských botiček, bryndáčku a nebo dupaček. Samozřejmě v patřičném tajemném balíčku a se zářivým úsměvem na rtech. Pak se budete z radostné události těšit oba společně a to je zřejmě nejkrásnější "čekací" období.

V případě, že partner o děťátko nestojí a nebo dokonce nejste-li si jistá, kdo je vlastně otcem, pak těžko cokoliv poradit. Každá takováto situace je velmi individuální a podle toho se také řeší. Někdy se dva lidé vezmou, protože prostě "musí" a jejich následný vztah jak k sobě navzájem, tak i k děťátku, podle toho také vypadá. Jindy si žena vyřeší situaci po svém a jako svobodná matka se snaží vychovávat svého potomka. Dalším případem, který považuji za naprosto krajní, je potrat, který samozřejmě řeší to, že žena nemusí pečovat o nechtěnné dítě, ale záveň ubírá právo na život ještě nenarozenému človíčku.

Co dělat, aby vývoj plodu byl co nejlepší a abychom se i my cítily dobře? Snažte nepřepínat se fyzicky. Co se jídelníčku týče, miminko vám "samo řekne", co mu chutná a co ne. A o kouření a alkoholu asi ani nemá smysl se zmiňovat - to k těhotenství prostě nepatří. V případě kompilkací navštivte svoji lékařku a ona už vám poradí co a jak.
A ještě důležitá maličkost na závěr: Mějte dobrou náladu, radujte se a vyhýbejte se stresům, vaše děťátko si to zaslouží.Zdroj: www.moda.czvyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz