Celulitida je civilizační nemoc

zpět

Celulitida pomerančová kůže je považována především za kosmetický problém, který trápí více či méně 90% žen. Celulitida však souvisí s nedostatečnou činností lymfatického systému a krevního oběhu. Nesprávnou životosprávou je tělo zanášeno toxiny a nestrávenými metabolity, které lymfatický systém není schopen vyloučit. Tkáně v takovéto situaci trpí nedostatečnou výživou, především minerály a vitaminy. Důsledkem jsou změny podkožního tukového vaziva. Dalším momentem vzniku celulitidy je zhoršený metabolismus tuků, což může souviset se zhoršenou činností jater.

Celulitida postihuje především boky, stehna a hýždě. Lehká celulitida je viditelná pouze tehdy, když stisknete kůži mezi prsty. Při 2. stupni už vidíte pomerančovou kůži když stojíte, ovšem jakmile si lehnete , zmizí. Znamená to, že u lehké celulitidy ještě nevznikl zánět. Třetí stupeň, což je střední celulitida je pomerančová kůže viditelná ikdyž ležíte. V ohnisku celulitidy se nahromadilo velké množství tekutiny, někdy jsou i oslabené krevní vlásečnice a kůže je chladnější.

Co celulitidu podporuje:
1/ Špatné stravovací návyky (cukr, dorty, čokolády, uzeniny, chipsy, instantní a konzervované potraviny, bílé pečivo, majonézy, tučná masa a omáčky, přílišné solení), nedostatečný příjem vhodných tekutin.

2/ Kouření, pití kávy a alkoholu

3/ Nedostatek pohybu.

4/ Stres

5/ Nadváha

6/ Těsné oblečení

Co pomáhá v boji proti celulitidě:

V tomto celoživotním boji nelze spoléhat na jednu zbraň, naopak je třeba využít všechny zbraně.

1/ Zdravý stravovací režim s preferováním zeleniny, ovoce, celozrnných obilovin a pečiva, luštěnin a nízkotučných mas a mléčných výrobků.

2/ Dodržování optimálního pitného režimu, což představuje vypít 2-3 litry čisté vody bez bublinek a bylinných neslazených čajů a navíc něco ovocných a zeleninových šťáv.

3/ Pohyb v jakékoli formě. Lymfa musí v těle proudit a odvádět z těla toxiny. Nemá však svou vlastní pumpu jako krevní oběh (srdce), proto musíme lymfu v těle rozproudit.

4/ Lymfu rozproudíme také masážemi nejlépe masírovat celé tělo kartáčem na šaty nebo speciální sisalovou rukavicí ráno a večer.

5/ Střídavé sprchování teplou a studenou vodou (60 - 80 sekund se sprchujte teplou vodou a 20 sekund studenou vodou).

6/ Odborně prováděná lymfodrenáž a proticelulární masáž, případně další procedury jako teplé zábaly.

7/ Užívání přípravků, které zlepší vnitřní výživu tkání a chrání před jejími změnami jako např. LIPOXAL, nebo ANTIOX. Dalšími vhodnými jsou přípravky, které urychlují spalování tuků, např. SVELTFORM, nebo LKVB6.

8/ Provádění detoxikace např. 3 denní hladovkou, zařazením ovocného dne 1x týdně, příp. užíváním přípravků YUCCA a DETOX.

Boj s celulitidou je opravdu strastiplný, ale nezapomeňte, že tímto bojem ozdravíte celý svůj organismus.

autor: Ing. Ilona ROZHOŇOVÁ
Zdroj:www.celostnimedicina.cz

vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz