Celulitida je jako smrt – nevybírá si!

zpět

Pomerančová kůže anebo dolíčky celulitidy trápí až 80 % žen. A ne jenom nás, smrtelných. Přes to, že byste u celebrit očekávali, že jejich sláva a dostatek peněz jim pomůže celulitidě se vyhnout, není tomu tak. Trápí slavné hvězdy filmového plátna i modelky. Je jako smrt – nevybírá si.

Celulitida se nejvíce objevuje na stehnech, bocích, zadečku nebo také na břiše. Mají ji všichni, patnáctileté holky, modelky, herečky, mám ji já a nejspíše také vy. Celulitida vzniká v důsledku hromadění tukové tkáně a stárnutí podkožního vaziva. Takže v podstatě neovlivníme, jestli jí budeme mít nebo ne. Můžeme ji jen zkorigovat a to cvičením, masážemi a snad účinnými krémy proti celulitidě. Nejlépe je všechny metody kombinovat, vždyť možná některá zabere. Zaručený lék na celulitidu zatím nikdo nenašel. Liší se i pohled na to, co ji způsobuje. Například takový kofein. Zatímco jeden tábor tvrdí, že kofein celulitidu způsobuje (jako jeden z několika vlivů), jiní tvrdí pravý opak a staví na tom svůj byznys prodeje speciálních ošetřujících krémů proti celulitidě jak jinak než s obsahem kofeinu.

Celulitida se nevyhýbá ani celebritám
Celulitida je výnosný byznys. Stačí se jen podívat, kolik utratíme z všechny krémy, masážní přístroje nebo kosmetické kúry, jen abychom se nevzhledných dolíčků zbavily. Ale celulitidy se nikdo asi úplně nezbavíme. O čemž by mohla vypovídat řada celebrit. I ty nejhubenější hvězdy jako například Nicole Richie nebo modelka Kate Moss mají celuitidu. Tady v tom případě vůbec neplatí, že hubeni lidé netrpí celulitidou. Například u herečky Liv Tyler, která po porodu velmi ztloustla a pak rychle zhubla, se objevila celulitida až kolem třicátého roku. Ale existují případy, kdy už třináctileté holky mají celulitidu.

Hodně často je to o genetické výbavě daného člověka a jeho dispozicím. Například hvězdička bulváru Paris Hilton si nechala odstranit celulitidu chirurgicky, ale zase jí napnutí pokožky stálo pár jizviček. Řada modelek si také nechává odstranit pomerančovou kůži speciálními způsoby jako je například akupresura nebo thajská masáží. Tyto metody jsou ale velmi bolestivé a nepříjemné. Často se také objevuje banková metoda, kdy se na postižená místa přikládají banky s podtlakem, ale na pokožce pak určitou dobu zůstávají fleky.

Vzhledem k tomu, že se blíží plavková sezona, firmy nabízí stále více krému, tablet a přístrojů na odstranění celulitidy. Ale většinou je zbytečné do nich investovat příliš mnoho peněz. Například bývalá modelka a dnes známá herečka Cameron Diaz radí, jak na celulitidu i bez drahých krémů: "Stačí se každý den sprchovat a měnit horkou a studenou vodu. Právě střídavé sprchování postižených partií studenou a teplou vodou podporuje cévní rytmiku a aktivuje lymfatický systém." Jeho správná funkce znamená, že vaše celulitida zmizí.

A co je nejhorší? I muži začínají trpět celulitidou. Sice ne tolik jako ženy, ale také se u nich objevuje. Například George Cloney, který střídavě hubnul a tloustnul, by mohl vyprávět. Nebo Russel Crowne má podobné problémy. Kvůli roli musel ztloustnout 20 kg. Špeky pak shodil, ale celulitida mu zůstala jako památka na své "silnější" období.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz