Chcete DESIGNOVÝ nábytek?

zpět

Designový nábytek je většinou zákaznické obce vnímán jako něco výjimečného, drahého a vlastně nepotřebného či rovnou manýristického. Často se také onen přívlastek "designový" chápe jako synonymum slova "hezký" a skutečnost, že je něco tzv. designového, je prokazována jednak tedy nestandardním vzhledem, případně tím, že je to "crazy" ale hlavně prostřednictvím vysoké ceny. Obchodníci toho rádi využívají.

Design je přece ale v prvé řadě o uživatelském komfortu, pohodlí a s tím pak logicky souvisí i ona "hezkost" jako nadhodnota či výsledek dokonalého fungování.

Jak "design" vybírat?

V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že ona "designovost" není jen záležitostí vzhledu, tedy např. vzhledu sedačky, která, pokud je tzv. "normální", pak stojí 10 000 korun a pokud ji někdo natře na červeno a přidá černé tečky v tom smyslu, že teď je sedačka vlastně veselou beruškou, tak už je cena dvojnásobná. Designový nábytek a nebo obecně veškeré takové zařizovací předměty, by měly být v prvé řadě uživatelsky komfortní.

Jinými slovy: když např. opět sedací souprava vypadá dobře, je třeba elegantní a vyvolává v okukujícím zákazníkovi příjemné pocity, tak to ještě nestačí. Je dobré si do ní sednout a přijít na to, zdali dokáže pohodlně nést zákazníkovo tělo, které si bude chtít odpočinout a bude si to také chtít užít. Teprve když náš gauč skvěle funguje, je příjemný, dobře se v něm sedí, není problém si na něj lehnout a číst si, stejně jako umožňuje víceméně vzpřímené sezení vhodné např. k popíjení kávy, tak pak rozhodně stojí za to.

Několik poznámek

-designový nábytek musí nejen dobře vypadat, ale také dobře fungovat a poskytovat vysoký uživatelský standard.
-design je tedy také o kvalitě použitých materiálů.
-takový nábytek je potřeba si vyzkoušet, nákup z katalogů je asi opravdu jen pro ty, kteří nemusí korunu, desetikorunu, ale ani tisícovky obracet v ruce.
-každý takový nábytek má svého autora, prodejce by jej měl znát.

Zdroj: www.living.cz; Jaroslav Zákolanský
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz