Chcete se stát z černovlásky blondýnou? Víme, jak na to!

zpět

Asi bychom jen sotva hledali ženu, která by aspoň jednou v životě nechtěla změnit barvu svých vlasů. Takové to oživení vlastní barvy nebo barvení či odbarvení o 1 - 2 odstíny, to není nic ojedinělého. Ale radikální změnu, třeba z černovlásky na blond, to si mohou dovolit jen ženy, které mají skutečně kvalitní vlasy. Mladé dívky jsou chtivé jakékoliv změny. Protože u kadeřníka by za takové úpravy musely sáhnout hlouběji do peněženky, dělají si pokusy na vlasech často samy doma.

Neodborné odbarvovací hokusy pokusy doma v koupelně
Není jednoduché docílit blond barvy, jestliže máte od přírody vlasy tmavé. I když si můžete koupit všechny možné přípravky na odbarvení, věřte, že výsledek nebude nikdy perfektní. A už vůbec ne napoprvé.

Odvážnější dívky si troufnou i na nešetrný postup pro odbarvení vlasů, a to za pomoci kysličníku. Často ho míchají s práškem na melír a jaké je potom překvapení... Vlasy jsou často jak mrtvé, nelesknou se a navíc do blonďatých mají hodně daleko.

Většinou z toho vyleze barva mokré slámy nebo oranžovožlutý odstín. No prostě hrůza! Pak nastává zděšení a obyčejně dojde na další barvení. Tmavá barva na vlasech prostě drží jako čert a neodborně ji sice časem zesvětlíte, ale vlasy dostanou pěkně zabrat.

Snad jen taková menší pomůcka pro ty, které se rozhodnou pro tento domácí pokus – myjte si častěji vlasy heřmánkovým šampónem, který má tendenci vlasy zesvětlovat. Ale taky to není hned.

Pokud se vám přeci jen podaří mít jakžtakž vlasy blond, jistě budou velice zničené. Musíte potom na delší dobu přestat s barvením a vlasům věnovat pořádnou péči: mýt vlasy kvalitními vyživovacími šampóny a kondicionéry, jednou za týden si udělat zábal a nebo nanést léčivou masku, apod. Prostě vynaložíte stejně dost peněz za nákup takových léčivých prostředků.

Vlasy začnou po takovémto procesu vypadat zase dobře asi za 5 - 6 měsíců. Je tedy na zvážení, jestli by nebylo lepší, kdybyste svěřila svoje vlasy hned odborníkům, kteří si s nimi šetrně poradí.

Jak odbarvují kadeřníci
Každý odborník vám rovnou řekne, že z černých vlasů neudělá blonďaté při jedné návštěvě. Nejprve je nutné vlasy zesvětlit na světlejší odstín, a to se provádí nejčastěji za pomoci kombinace přelivu s odbarvovačem.

Pokud máte vlasy černé jak uhel, je možné udělat tzv. stažení barvy. Tento proces je ale nákladnější, počítejte s cenou kolem 500,- Kč.

Další možností a taky nejčastější, je promelírování. Melíruje se v několika světlejších odstínech, tak aby zesvětlení nepůsobilo násilně. Během pár návštěv tak docílíte stále světlejších a světlejších vlasů.

Aby zesvětlení působilo přirozeným dojmem, přidávají se do některých pramenů kolem obličeje a šíje světle zlaté odlesky. Věřte, že pokud se svěříte do rukou odborníka, nebudete litovat.

Rada na závěr
- Než se rozhodne k blonďatým vlasům, vyzkoušejte si nejprve nějakou blond paruku. Ne každé ženě totiž blond vlasy sluší. Abyste pak nebyla zklamaná. Obyčejně tmavé typy, které mají tmavší pleť, oči i obočí, nevypadají v blond vlasech nejlépe. Pro klid duše to jednou vyzkouší a nakonec vlasům vrátí původní tmavou barvu.
- Každé barvení a odbarvování vlasům moc neprospívá, proto je nutné používat k pravidelné péči o ně kvalitní výrobky.

Tip:
Vyzkoušejte novinku v barvení vlasů: Permanentní olejová barva na vlasy bez amoniaku Garnier Olia je první barva na vlasy s obsahem oleje v barvícím krému, který se přímo podílí na barvícím procesu, nejen na závěrečné péči. BarZdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz