Chraňte při fénování vaše oslabené vlasy

zpět

Jak vypadají oslabené vlasy?
Každý vlas, který se nechová jako zdravý, je prakticky narušený. K narušení dochází věčným barvením, odbarvováním, žehlením, kulmováním, nadměrným sluněním i fénovováním apod. Takže pamatujte na to, že všeho moc škodí. Vlasy mají roztřepené konečky, jsou lámavé, mastí se nebo naopak jsou vysušené a velmi těžko se upravují. Pro hygienu oslabených vlasů používejte přípravky určené pro tento typ vlasu. Tzn. vlasy myjte posilujícím šampónem, nepoužívejte šampóny 2 v 1 nebo dokonce 3 v 1, potom naneste kondicionér na narušené vlasy (nepoužívejte bezoplachový), pořádně propláchněte a nakonec vlasy prosušte ručníkem.

Fénování
Patří k těm nechvalným činnostem, které vlasům rovněž neprospívá. Ale je jasné, že se bez něj neobejdeme. Vlasy nějak vysušit musíme a taky jim musíme dát nějaký tvar a konečnou podobu účesu. Pokud budete ale fénování provádět šetrně, nemělo by vlasům tolik škodit. Jak tedy správně vysušit oslabené vlasy?

1. Před samotným fénováním vetřete do vlasů vhodné stylingové přípravky na narušené vlasy. Mohou to být různé krémy, pěny, vody atd. K dostání jsou i speciální přípravky pro fénování, které udrží ve vlasech co nejvíce vlhkosti.

2. Kvalitní fén je nutný. Nejlépe, když si pořídíte fén, který má tzv. ochrannou mřížku proti vysoušení. Funguje tak, že dodává vláhu zpětně do vlasů. Objednat si ho můžete u profi kadeřníků a ojediněle se už vyskytuje i v elektroobchodech. Postačí vám ale i takový fén, který má možnost foukání vzduchu ve 2 - 3 polohách. Vlasům prostě škodí horký vzduch, takže je lépe, když zvolíme vzduch chladnější a v závěru i studený. Na narušené vlasy nepoužívejte horkovzdušné kulmy!

3. Při šetrném fénování vlasů se nesmíte vlasů přímo dotýkat. Dbejte na to, abyste dodržovala nejméně 15 cm vzdálenost od hlavy a fénujte od kořínků ke konečkům.

4. Máte-li narušené vlasy dlouhé, a pokud je to jen trochu možné, nehte je raději uschnout volně bez fénování. Určitě jim to spíš prospěje.

Regenerace poničených vlasů:
1. Dopřejte vlasům jednou za týden až čtrnáct dní vlasový zábal: vetřete do vlasů mírně ohřátý olivový olej, vlasy si zabalte do igelitové fólie a nechte ho působit asi půl hodiny. Vše pak dobře propláchněte vodou, ne šampónem.

2. Olivový olej je výborný i na roztřepené konečky. Vetřete trošku oleje do konců vlasů a hotovo, už neoplachujte.

3. Na velmi poničené vlasy aplikujte po dobu jednoho měsíce, a to 3x týdně, tuto kúru: jedno vajíčko smíchejte se dvěma čajovými lžičkami medu, třemi lžičkami olivového oleje a šesti kapkami citrónové šťávy. Naneste na vlasy a po 30. minutách opláchněte teplou vodou.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz