Chřipka

zpět

Chřipka v různých podobách patří mezi tzv. "strašáky" dnešní doby. Vyskytuje se v nejrůznějších podobách. Jedná se o infekční onemocnění, které vyvolává řada navzájem si podobných virů. Rychle se šíří, hlavně v místech s velkou koncentrací lidí-hromadné dopravní prostředky, čekárny, školy, školky, úřady.


První příznaky chřipky
Toto onemocnění začíná horečkou, zimnicí, bolestmi svalů. Pak se k tomu ještě přidají rýma, bolesti v krku, citlivost pokožky, celková slabost, zarudlé oči, migréna, suchý kašel a nechutenství. Vysoká horečka obvykle přetrvává tři až čtyři dny.

Jak na léčbu chřipky
- Dostatečný klid na lůžku.
- Vyvarujeme se fyzické i duševní námahy.
- Důležité je i pravidelné větrání místnosti, kde se nemocný nachází.
- Dbáme na dostatečný pitný režim, který by měl být 2,5 až 3 litry tekutin denně. Vhodné jsou voda, bylinné čaje, rostlinné mléka (rýžové, sójové, vločkové), čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Káva a alkohol odvodňují, tudíž se do pitného režimu nepočítají.

Chřipku je nutné léčit velmi poctivě! Ona totiž organismus velmi vyčerpává a může rovněž způsobit obrovské komplikace. Především je nutný alespoň desetidenní klid na lůžku, jelikož potřebujeme všechny síly k boji s chřipkovými viry.

Snižování horečky
Horečku se snažíme snižovat především alternativně, to znamená popíjení čaje z bezového a lipového květu v poměru 1:1. A studenými zábaly, nejdříve jen nohou, při vysoké horečce pak celého těla. Horečka je totiž obranná rekce organismu, který tak sám bojuje s choroboplodnými zárodky. Pokud vysokou teplotu začneme ihned snižovat chemickými léky, nedáme tělu šanci, což není dobré.

Velkým pomocníkem jsou vitaminy
Vitamin C, A, E, skupiny B a další cenné látky obsahuje v přírodní formě a dostatečném množství rakytník řešetlákový. Je k dostání ve formě čaje, sirupu či šťávy.
Při chřipce doporučuji 2 x denně 1 čajovou lžičku šťávy či sirupu. V době rekonvalescence po nemoci stačí již 1x denně 1 čajová lžička.

Chřipku nám velmi ulehčí aromaterapie
Do misky v aromalampě nalijeme 2 lžíce vody a do ní přidáme 2 kapky eukalyptového, 2 kapky tea tree a 2 kapky levandulového éterického oleje. Pak zapálíme svíčku a necháme provonět místnost, kde se nemocný nachází. Takto postupujeme dvakrát denně. Pozor na kvalitu éterických olejů, musí mít na etiketě uvedeno, že jsou 100% přírodní, jiné nikdy nekupujeme, protože obsahují syntetické přísady(i například 95%).

Po vyléčení chřipky k celkovému posílení imunitního systému doporučuji užívání těchto přípravků:

Třapatka nachová – echinacea
Tato rostlina velmi posiluje obranyschopnost organismu. Doporučuji užívání ve formě tinktury, a to – 2 x denně 15 kapek do 2 dcl vody po dobu 6 měsíců. Pak by měla následovat 2 měsíční pauza a můžeme znovu. Upozornění: Třapatou nikdy neužíváme když jsme nemocní, protože silně posiluje imunitu. Když jsme nemocní, tak je důležité tělo nejprve vyléčit a pak teprve zocelovat. Kdybychom začali posilovat v době nemoci, organismus ještě více zatížíme.

Eleuterokok ostnatý
Eleuterokok je příbuzný ženšenu, ale má mnohem silnější účinky. Velmi posiluje imunitu organismu a rovněž zvyšuje odolnost proti stresu. Eleuterokok je i výbornou prevenci i bojovníkem s nádorovými onemocněními. Nejlepší způsob užívání je formou tinktury, a to 2 x denně 10 kapek do 2 dcl vody po dobu 4 až 6 měsíců. Eleuterokok doporučuji užívat v kombinaci s betaglukany, což jsou léčivé látky získávané z hřibů –hlívy ústřičné, šii-také, jidášova ucha či žampiónu.

Rakytník řešetlákový
Vitamin C, A, E, skupiny B a další cenné látky obsahuje v přírodní formě a dostatečném množství rakytník řešetlákový. Je k dostání ve formě čaje, sirupu či šťávy.

Chřipka je často podceňovanou chorobou. Zanedbaná léčba této zákeřné choroby může mít i ty nejtěžší následky. Pořádně nevyléčená chřipka si sedá na určitý orgán a pak už je skutečně zle! V dnešní době jsou organismy téměř všech jedinců oslabeny, a tak může obyčejná chřipka skončit i úmrtím či srdeční vadou.

Autor: Simona Grygárková, Dis.
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz