Čím nás překvapí Marc Jacobs na jaře?

zpět

Nosnými prvky kolekce jaro/léto 2007 je nositelnost a přístupnost širším vrstvám. "Tato kolekce bude komerčně úspěšná," tvrdí Julie Gilhart z Barney New York. Kolekce je inspirovaná přírodou a to se projevuje zejména na použití materiálů. Přehlídkové molo předvedlo vše od mačkaných sukní a látek zahrnujících úplet, hedvábí a hojnost bavlny...

Nehledě na přítomnost bodyguardů, neuvěřitelný zmatek a řev, nemohla žádná celebrita soupeřit s hlavní událostí, se samotnou módní přehlídkou. To je právě to, co dělá Marca Jacobse výjimečným v celém módním světě. To je vědomí toho, že jenom úsilí vložené do tvorby oblečení vždy bude tím hlavním faktorem, určujícím náš vztah k němu. Před pílí a energií Marca Jacobse blednou i ty nejslavnější celebrity.

Modelky kolovaly po zeleném molu, které bylo uprostřed oddělené modro-zelenými kosočtverci. Romantická atmosféra přehlídky evokující hobitovské zelené vrchy a blankytnou oblohu byla umocněna hudbou z Kánonu od Pachelbela, skladatele 17.století Kolekci vévodily bílé, šedé, stříbrné a kouřově levandulový tóny. Přehlídku zahájila modelka v halence s dlouhým rukávem, ušité z papíru z Tyveku (je to speciální syntetický materiál, a zároveň ochranná známka firmy Dupont. Je velmi pevný a netrhá se, používá se většinou pro šití ochranných obleků pro lékařské laboratoře). Halenka byla doplněna volnými kalhotami v barvě khaki, s aplikacemi, které z dálky vytvářely efekt nastříkané nátěrové barvy.

Stříbrný trench měla modelka oblečený přes jemné, dmoucí se kalhoty ze smetanového lnu, maskulinní styl, který převládal u zhruba poloviny předváděných modelů. Veřejnost zaujaly rovněž šortky ve tvaru tulipánu.

Tyto kalhoty - vedle pohodlných kloboučků, vyrobených z papíru a gázy z dílny anglického kloboučníka Stephena Jonese- přidaly modelům nomádskou eleganci. I když M. Jacobs se nezřekl hlavních trendů minulé sezóny, byla zřetelně vidět jeho snaha přesunout akcenty směrem k prosvětleným, provzdušněným liniím lněných látek a mušelínu.

Zaujal nás také zkrácený kabátek z pomačkaných pruhů bílého tylu, krátké šaty s "rozlétavými" vsuvkami z hedvábných pruhů. Oblečení bylo doplněno černými střevíci na klínovém podpatku, páskovými sandály s průhlednými podpatky a měkkými kabelami ozdobenými umělohmotnými různobarevnými "drahokamy".

Marc Jacobs předvedl kolekci s prvky, tak typickými pro něj. Velice originální, romantickou, zasněnou a hlavně stylovou.

Top ten momentů

1.Metalická puntíkovaná blůza
2.Objemné kalhoty
3.Načechrané péřové tuniky
4.Šaty stylu 20. let
5.Vrstvení
6. Metalické letecké bundy
7.Šaty z materiálů lehkých, jako pírko
8.Boty na klínku
9.Šátky na hlavě s kšiltovkami
10.Oblečení s pocitem sepranosti

Zdroj. www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz