Co s kruhy pod očima?

zpět


Kruhy pod očima, to je nepříjemnost, která trápí nejednu z nás. A ať si říká kdo chce co chce, je spousta lidí, kterým ani spánek nepomůže se jich zbavit. Mají je prostě "vrozené".

Kruhy pod očima, to je kosmetický problém extrémně viditelný, a o to více nepříjemný. Pokud se ale zase jednou ráno probudíte s ošklivými kruhy pod očima, neznamená to, že musíte předstírat nemoc a celý den nevytáhnout paty z domu. Existuje modernější řešení - korekce!

Faktorů, které způsobují kruhy pod očima, je samozřejmě velká spousta. Některé z nich ovlivnit můžeme, jiné vůbec. Mezi nejběžnější patří dědičné faktory, přílišné namáhání očí (nedostatečné osvětlení nebo například špatná poloha při čtení), stres, nesprávné stravování (především mnoho soli a uzenin, či nedostatek vitamínu A), vnitřní onemocnění (chudokrevnost, špatná střevní funkce, avitaminóza, choroby ledvin a srdce), alkoholismus, drogy...

Pokud se vám kruhy udělají po větší únavě, je to celkem přirozené. Pokud si ale další spánek či jinou relaxaci právě nemůžete dovolit (většina zaměstnavatelů by asi pochopení neměla), zkuste na víčka na pár minut přiložit plátky okurky či sáček černého čaje, výsledek bývá velkolepý.

Na okamžité zakrývání tmavých kruhů pod očima se používají korektory, popř. zesvětlující make-upy, které by měly být vždy o odstín světlejší než je klasický make-up, který používáte na zbytek obličeje.

Při nanášení korektoru začněte roztírat ukazováčkem od kořenu nosu a pokračujte směrem ven, podle potřeby. Stínování tak bude vypadat mnohem přirozeněji. Korektor pak nanášejte lehce, nezapomínejte, že kůže pod očima je velmi jemná.

Pokud jde o dlouhodobou péči a prevenci proti kruhům pod očima, existují speciální krémy pod oči a liftingové přípravky, které mají poměrně dobré ohlasy. Samozřejmostí je pak dostatek relaxace, spánku, a co nejméně stresu. Dobrým pomocníkem jsou také antioxidanty a vitamíny, takže se snažte dostat jich do svého těla co nejvíce.

V případě že nezabere takříkajíc ani svěcená voda, nejkrajnějším řešením je plastická operace dolních víček. Před tímto zákrokem je ale samozřejmě nutné absolvovat vstupní konzultaci u odborného lékaře, který odborně posoudí vaši situaci a navrhne možná řešení. Dotazy ohledně této problematiky vám rádi zodpoví na některé z klinik estetické dermatologie a chirurgie, ovšem znovu zdůrazňuji, že jde o řešení zcela krajní.

Přípravky na oční okolí můžete zakoupit v internetovém obchodě www.krasa.cz

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz