Co s rozpraskanými rty

zpět

V suchém, horkém, větrném i chladném počasí trpí nejen pokožka, ale i rty. Popraskané a vysušené rty nevypadají zrovna lákavě a navíc jsou i hodně citlivé. Vyzkoušejte jednoduché triky, které vám nezaberou mnoho času, ale vašim rtům rozhodně prospějí.

Jestliže vás trápí vysušené a rozpraskané rty, vyzkoušejte jednoduchý trik, kterým tento problém snadno odstraníte. Potřebujete k tomu jen trochu vaseliny (petrolejová mast) a starší kartáček na zuby.

Potřete rty vaselinou.
Vezměte zubní kartáček a kruhovými pohyby rty jemně masírujte.
Setřete přebytek vaseliny papírovým ubrouskem.

Zubní kartáček pomalu obrušuje jemnou kůži rtů, zatímco vaselina ji zvláčňuje. Celou masáž opakujte několikrát denně do té doby, dokud rty budou šupinaté.

Po rtech roztírejte citrónovou šťávu, abyste je zbavili odumřelých buněk. Poté na rty naneste nějaký výživný balzám, který rty vyživí a zregeneruje.

Ráda se olizujete? Pamatujte si, že každé olizování rty pořádně vysušuje. Proto než použijete rtěnku, natřete si rty medem. Nanese ho širším plochým štětečkem a nechte na rtech chvíli zaschnout.

Jak léčit?
Bolavé rty mohou znamenat nedostatek vitamínů. Na zimní období si proto nakupte vitamíny v kapslích, a to A, B, C a nezapomeňte konzumovat dostatek ovoce a tekutin.

Jelenní lůj a další různé balzámy, třeba s panthenolem nebo lanolínem, noste neustále při sobě a rty jimi průběžně potírejte.

Na suché rty si kupte v lékárně mast Infadolan, kterou použijte nejlépe na noc. Kdo chce investovat více peněz do léčebných kůr, může si rovněž v lékárně koupit přípravky Ceralip nebo Kelyane. Jsou určené pro ochranu vysušených a dehydrovaných rtů.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz