Co se dnes nosí?

zpět

Takovou otázku byste možná čekali spíše v nějakém módním magazínu, ale pravdou zůstává, že právě módní trendy, a často i protichůdné, se nevyhýbají ani oblasti bydlení. Způsob vybavovaní a řešení obytného interiéru se na jednu stranu řídí logickými pravidly a je tedy korigován ergonomickými parametry, ale pokud jde o to, jak vypadá a zdali je tedy lepší třeba barva modrá nebo červená, tak pak je velmi nestálý, asi jako aprílové počasí.

I tak se ale dá mluvit o nějaké konstantě, tedy o něčem, co je svým způsobem stálé a co se bez ohledu na módu jednoduše nemění. Máme teď přirozeně na mysli konstantu v rámci moderního bydlení, bydlení 20 a 21 století, tedy do značné míry bydlení městské, svým způsobem hektické a v podstatě malometrážní. Současný život má navíc mnohem vyšší tempo a to, na co jsme si museli dříve počkat pět let, tak na to nám dnes stačí pět minut. A tak je dnešní, tedy v pravém slova smyslu "moderní" bydlení určené zejména snahou po funkčnosti a zdravotní nezávadnosti a snaží se tedy zdraví nejen chránit, ale zároveň jej podporovat a být mu aktivně prospěšný.

Na otázku: co se dnes nosí - se tedy odpovídá: nosí se to, co je zdravé, potažmo příjemné a pohodlné.

Ale nejde jen o to, jak interiér a jím vybavený nábytek funguje a jak se snáší s fyziognomií člověka, ale přirozeně že nás také zajímá to, jak vypadá. V tom ale neexistuje žádná shoda a nikdo dnes už dávno není a ani nemůže být schopen odpovědět na otázku, jak vypadá nábytek a nebo celý interiér, který je "in". Jednodušší bude říct, jaký interiér "in" není a je to vlastně velni jednoduché: "in" není romantický interiér plný deček a staromódních, byť nových doplňků a dlouhých těžkých závěsů, které jsou ideálním prostředním pro ukládání prachu a jiných nečistit či alergenů. Stejně tak "in" není např. selský interiér. Všechno ostatní je tzv. dovoleno.

A velmi často se "nosí" retro šedesátých let, stejně jako poměrně stále moderní "minimalistický" a nebo zkrátka subtilní, jednoduchý a neokázale "krásný" interiér či nábytek zbavený veškerých zbytečných ozdob a ornamentů. Stejně tak se "nosí" např. silně barevný interiér a rozhodně platí, že zvýšení pozornosti se těší multifunkční nábytek, nábytek, který si člověk může modifikovat podle prostorové dispozice vlastního bytu.

Zdroj: www.living.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz