Čokoládový dort pro dobrou náladu

zpět


Občas mě přepadá "blbá" nálada. Venku pošmourno, na stole kupa práce, doma hromada žehlení, v kočárku plačící dítě a kolem řada podobně (ne)naladěných lidí. Na tyhle stavy zaručeně zabírá jen jedna věc, malé zastavení nad něčím sladce dobrým.

V terénu nedám dopustit na horkou čokoládu - sladkou a zahřívací substanci, jejíž konzumace prý přidává na genialitě :) A doma.. tam vítězí tento totálně čokoládový dort. Je totiž vážně neodolatelný.

Na formu o průměru 20 až 22 cm:
200 g kvalitní čokolády na vaření (zkuste použít 100 g Fair Trade čokolády se 70% kakaa a 100 g obyčejné čokolády na vaření), 380 g hladké mouky, 1 sáček prášku do pečiva, 1 sáček vanilinového cukru, 440 g cukru krupice, 2 vejce, 22 g holandského kakaa, 250 g másla, 1 lžíci rozpustné kávy, tuk na vymazání

Toubu předehřejte na 170 stupňů Celsia (horkovzdušnou na 150 stupňů). Nachystejte si dortovou formu o průměru asi 20 cm, vymastěte ji a dno i okraje vyložte pečícím papírem.
V kastrolku rozpusťte máslo. Lžíci rozpustné kávy zalijte hrnkem vroucí vody. Kávu vlijte k rozpuštěnému máslo, přidejte cukr a na kostky rozlámanou čokoládu. Na mírném plameni směs rozpouštějte a míchejte, dokud nebude krásně hladká. Nesmí se vařit! Vlijte do mísy a nechte trochu vychladnout. Do další mísy prosijte mouku prosátkou práškem do pečiva a kakao.
Vraťte se k čokoládové směsi a začněte ji prošlehávat, nejlépe šlehačem. Do hmoty po částech zapracujte mouku s kakaem, vanilinový cukr a obě vejce.
Těsto vlijte do formy a pečte asi 105 minut. Hotový dortík nechte 15 minut vychladnout a pak teprve jej opatrně vyklopte na mřížku. Až dort vychládne úplně, poprašte jej dvěma lžícemi kakaa a případně ozdobte koktejlovou třešní, jako vidíte na fotografii.

Uznejte, dá se tomuto odolat? Čokoholici jásejte, podle jistých průzkumů přidává konzumace čokolády na genialitě...

Zdroj: www.foodlife.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz