Colours of Ostrava 2007 - permanentka

zpět6. ročník letního festivalu Colours of Ostrava se uskuteční od 12. do 15. července 2007 v zeleném centru Ostravy. Festival potrvá stejně jako loni 4 dny a představí hvězdy zahraniční a domácí scény nejrůznějších hudebních žánrů od world music přes rock až po alternativní žánry. Colours of Ostrava je držitelem cen Anděl za Událost roku 2005 a 2006. Minulý ročník festivalu navštívilo přes 16 000 návštěvníků (+ 800 dětí). Již tradiční je na Colours of Ostrava skutečně bohatý doprovodný program, díky němuž festival není jen záležitostí pro hudební fanoušky, ale zábavou pro celou rodinu. I v letošním roce se můžete těšit na taneční a divadelní představení (vystoupí například Jaroslav Dušek s legendárním divadlem Vizita) či spoustu zábavy pro děti. Absolutní novinkou festivalu Colours of Ostrava, jejímž prostřednictvím bychom rádi posunuli péči o naše návštěvníky na úroveň nejlepších světových přehlídek jako Roskilde či Glastonbury je program Colours Plus. V jeho rámci mají návštěvníci festivalu využít dlouhé řady služeb a slev nejen přímo na festivalu, ale i v rámci dopravy a zejména u řady kulturních institucí v Ostravě.

Z dlouhé řady dalších zahraničních interpretů, kteří potvrdili účast na letošním ročníku zmiňme například: Goran Bregović & Wedding and Funeral Band, Mando Diao, Coldcut, CocoRosie, Bajofondo Tango Club, Richard Bona, Saucy Monky, The Idan Raichel Project, Ba Cissoko, Balkan Beat Box, Salsa Celtica, Djivan Gasparyan, David Hykes, X Alfonso, Watcha Clan či Yungchen Lhamo. Samozřejmě nebude chybět ani to nejlepší z domácích kapel. Představí se například Marie Rottrová, Kryštof, Divokej Bill, Dan Bárta, Psí vojáci, Vladimír Mišík, Tata Bojs, Gipsy.cz, United Flavour, November 2nd a Anna K.

Hlavními hvězdami Colours of Ostrava budou Gipsy Kings a Marianne Faithfull Festival Colours of Ostrava již zná své největší hvězdy. Těmi se stane, vedle již ohlášeného Gorana Bregoviće s Wedding and Funeral Bandem, skupina Gipsy Kings a zpěvačka Marianne Faithfull. Šestý ročník prestižního mezinárodního festivalu přináší kromě velice atraktivního programu i celou řadu dalších novinek a zlepšení. Francouzská skupina Gipsy Kings na sebe poprvé upozornila hitem Bamboleo v roce 1987, o dva roky později následovaným legendárním Volare. Dnes jsou Gipsy Kings patrně nejpopulárnější francouzskou skupinou nejen v Evropě, ale obrovské úspěchy sklízí i v USA či třeba v Číně. Každé jejich nové album je netrpělivě očekáváno a následně kritiky vyneseno do nebe, což platí dvojnásob o jejich aktuální desce Pasajero. To vše bez laciných skandálů a podbízení se médiím. Angličanka Marianne Faithfull v sobě ve svých jedenašedesáti letech nese příběh, který by i dobrodruhům vystačil na několik životů. Charismatická rocková diva, prohlášená Vatikánem za čarodějnici, byla osudovou ženou Micka Jaggera, který pro ni napsal několik slavných skladeb, včetně té nejúspěšnější - As Tears Go By. Stala se živoucím synonymem divokosti šedesátých let, bohužel i jejich následků pro léta následující - ze svých mnoha na sebe navazujících krizí a pokusů o sebevraždu se vynořila až v devadesátých letech. Vrátila se ale velkolepě a její život jakoby se promítal do skladeb, které interpretuje. Své charisma tak vkládá do písní Boba Dylana, Davida Bowieho, Patti Smith či svého dlouholetého přítele a důvěrníka Toma Waitse. Ale to neznamená, že by se Marianne Faithfull uzavřela v minulosti. Hostovala také na desce The Chieftans a na její poslední desce Before The Poison se podíleli třeba Nick Cave, PJ Harvey či Damon Albarn. Marianne Faithfull zároveň hraje ve filmu - na letošním Berlinale se s velkým ohlasem setkal snímek Irina Palm, v němž ztvárnila jednu z hlavních rolí.

Program Colours of Ostrava posílí křehké CocoRosie, které právě vydávají dlouho očekávané album The Adventures of Ghosthorse and Stillborn Již tak velice pestrý program mezinárodního festivalu Colours of Ostrava posílí další atraktivní projekt. V pátek 13. 7. 2007 se na scéně Barvy na Černé louce představí sestry Sierra Rose a Bianca Leilani Casadyovy, známé jako CocoRosie. Snové duo právě vydává své dlouho očekávané album The Adventures of Ghosthorse and Stillborn. Stále populárnější éterická dvojice CocoRosie na sebe výrazně upozornila již svým debutem La Maison de Mon;ve a přes silnou experimentálnost desky a její obtížnou zařaditelnost z ní dokonce zabodovalo hned několik skladeb. A to jak v rozličných hitparádách, tak v několika úspěšných reklamách. Druhá deska Noah's Ark se pak dočkala již celosvětového ohlasu a skupina si jí získala pevný okruh fanoušků. CocoRosie ve svých skladbách neotřele kombinují klasické hudební postupy a " pomocí nejmodernějších digitálních technologií. Hudební publicista Aleš Stuchlý o nich v týdeníku A2 napsal, že je pro ně ...módní škatule zvaná freak-folk krátká: mnohem spíše jde o jakési domácí erotizující vúdú pouze pro odvážné...

Novou hvězdou Colours of Ostrava jazzový génius Richard Bona Program 6. ročníku Colours of Ostrava se opět rozšiřuje. Svou účast na festivalu potvrdil geniální jazzový multiinstrumentalista a jeden z nejlepších baskytaristů na světě Richard Bona. Richard Bona dlouhodobě patří mezi nejuznávanější ikony jazzu. Říká se o něm, že aby ovládl nějaký nástroj, stačí mu jen dívat se, jak na něj někdo hraje. Už v raném věku zvládl kromě fléten i veškeré perkuse a dokonce i 12-ti strunnou kytaru. Během své dlouhé kariéry spolupracoval s legendami jako Boby McFerrin, Paul Simon, Herbie Hancock nebo Chick Corea. Bona pochází z afrického Kamerunu a dlouho působil v Paříži, kde spolupracoval například s Salifem Keitou, který se stal miláčkem návštěvníků loňského ročníku Colours of Ostrava. Od roku 1995 žije Richard Bona v New Yorku. Na svém kontě má čtyři veleúspěšná alba a patří k nejvytíženějším hudebníkům na světě. V České republice se představil již na několika koncertech a vždy se setkal s obrovskou odezvou publika.

Festival Colours of Ostrava získal druhého Anděla Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava se dočkal dalšího významného ocenění. Akademie populární hudby jej totiž v sobotu 17.března 2007 vyhlásila nejdůležitější událostí uplynulého roku! Colours of Ostrava si tak na své konto připisují již druhého Anděla v řadě. Slavnostní ceremoniál předávání 16. ročníku výročních cen Akademie populární hudby se letos opět přestěhoval do ostravské ČEZ Arény. Kategorie Událost roku se dostala na pořad až v samém závěru ceremoniálu a Colours of Ostrava v užší nominaci konkuroval koncert Beatová síň slávy Michala Pavlíčka a další festival United Islands of Prague. Letošní ocenění je o to důležitější, že se festivalu podařilo prosadit v mimořádné konkurenci jak celé řady silných festivalů, tak mediálně mimořádně sledovaných koncertů. Poděkování za krásné ocenění patří kromě odborné akademie zejména návštěvníkům a všem fanouškům festivalu, kteří rok od roku tvoří na Černé louce v Ostravě lepší a lepší atmosféru, ale i kapelám a DJům z celého světa, jejichž nezapomenutelná vystoupení dělají festival tak "barevným". Naše díky směřují také všem partnerům festivalu v čele s generálním partnerem Českou spořitelnou, bez jejichž podpory by festival nikdy nedospěl do současné podoby.

Colours of Ostrava přivítají Bajofondo Tango Club - kapelu čerstvého držitele Oskara Je nám velkou ctí oznámit, že jednou z hvězd letošního ročníku mezinárodního festivalu Colours of Ostrava bude slavná jihoamerická skupina Bajofondo Tango Club. Radost má teď jistě i její kapelník Gustavo Santaolalla, ten se totiž v noci na úterý dočkal svého v pořadí již druhého Oskara za původní hudbu k filmu Babel. Bajofondo Tango Club, kombinují moderní taneční styly jako house, trance či hip hop s tradičním vlivem jihoamerického tanga. Skupina vydala již dvě řádná alba ? již za později platinový debut "Ascensor" posbírali dlouhou řadu cen od nejprestižnějších argentinské ceny Premio Gardel za nejlepší elektronickou nahrávku roku až po latinskoamerickou Grammy za nejlepší popovou desku roku. V pořadí druhá deska "Bajofondo Tango Club: presenting Supervielle" se pak mimo řady dalších ocenění chlubí i nominací na MTV Awards 2005. V současnosti kapela, která je pravidelným hostem největších světových festivalů jako Roskilde či Pirineos Sur, dokončuje práce na svém novém albu. To by se na pultech mělo objevit ještě na jaře letošního roku a Gustavo Santaolalla si na něj jako hosty přizval například Nelly Furtado či Davida Gahana z Depeche Mode. Pro Gustavo Santaolalla, geniálního pětapadesátiletého hudebníka z Buenos Aires, to není zdaleka první podobné ocenění. Ještě výrazněji totiž zabodoval v minulém roce, kdy za hudbu ke snímku Brokenback Mountain, u nás promítaného pod názvem Zkrocená hora, získal nejen Oskara, ale i Zlatý Glóbus - ocenění amerických filmových kritiků. Již v minulosti byl ale vysoce ceněn jak fanoušky, tak filmovou i hudební kritikou za svou práci na filmech Amorres Perros, Motocyklové deníky a 21 gramů.

Kdy:
12. Červenec 2007 - 15. Červenec 2007

Kde:
Ostrava - Různá místa

Zdroj: http://colours-of-ostrava-2007-permanentka.nepropasni.cz/
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz