Dejte svým vlasům lesk a sílu – vsaďte na tropické ovoce

zpět

Chutné, osvěžující, sladké a přitom báječné pro tělo i při dietě – tropické ovoce. Exotické ovoce obsahuje velké množství vitamínů a jiných prospěšných látek v čele s ovocnými kyselinami, které dělají dobře tělu i vlasům.

Kokos pro jemné vlasy
Kokosový olej lisovaný za studena je nejpřirozenějším hydratačním balzámem pro vaši pokožku, nehtová lůžka i vlasy. Tento čistě přírodní produkt nezanechává mastný film a má vysoký obsah přírodních antioxidantů. Vitaminy A, C a E zabraňují stárnutí pokožky, které způsobuje například i sluneční záření.

Extra panenský kokosový olej okamžitě zklidní podrážděnou pokožku, a to kdykoli, zvláště po slunění. Zajímavostí je, že tuhne při teplotě 26 C – čímž se pozná jeho panenská čistota. Olej stačí rozetřít po celé délce vlasů, nechat 15 minut působit a poté důkladně opláchnout. Nejvhodnější doba nanášení oleje je přímo po umytí vlasů, protože se přípravek nejlépe vstřebává do pokožky.

Kiwi a papája
Sluníčko ve vlasech je krásné, ale bohužel v nich dokáže také napáchat veliké škody. Přesušené a lámavé vlásky jsou posledním letním pozdravem, kterým dáváte sbohem slunečním paprskům. Zkuste to letos jinak – užívejte ovocné zábaly, které těmto problémům od počátku zamezí. Kiwi a papája mají schopnost ochránit vlasy před slunečním poškozením, proto si z nich připravte masku. Rozmačkejte kiwi a papáju, smíchejte s citronovu šťávou a neneste na vlasy. Opět nechte 15 minut působit a poté smyjte.

Sluníčko potom již nemá šanci dehydrovat a poškodit svými paprsky naše vlasy. Vitaminy obsažené v papáji a kiwi obalí a ochrání vlas před všemi nepříznivými vlivy okolí. Vaše vlasy budou zářivé a zdravé, vlasová pokožka osvěžená a pružná. Navíc můžete při přípravě masky i ujídat, tropické ovoce je výborné a plné vitamínů.

Ananas
Ananasová maska představuje zvláště v létě nepostradatelného pomocníka v péči o vlasy, které vystavené intenzivnímu slunečnímu záření, mořské či chlorované vodě velmi trpí.

Ananas v sobě obsahuje celou škálu vitamínů a živin, které mají schopnost chránit vlasy před slunečním poškozením, protože vitamíny obsažené v masce vlasy obalí a ochrání před nepříznivými vlivy okolí.

V kombinaci s citronovu šťávou dodá ananasová maska vlasům přirozený zdravý vzhled a dlouhotrvající lesk.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz