Děti a návštěva u zubního lékaře

zpět

V minulém článku jsme si pověděli o tom jak pečovat dítěti o ústní dutinu. V následujících odstavcích si můžete přečíst o nejdůležitějších situacích, které mohou případně vzniknout při návštěvě zubního lékaře. Tak budete moci za pomoci vyjmenovaných možností ošetření své dítě optimálně účinně podpořit.

Hodně dětí se před návštěvou u zubního lékaře hodně bojí. Proto je opravdu důležité je na tyto návštěvy dobře připravit. Stačí, když si nenásilně občas zahrajete s dítětem na zubní ordinaci a mluvíte o tom, co se u zubního lékaře děje a jak je důležité si čistit pravidelně zoubky a nechávat si je prohlížet. Nikdy nenechávejte dítě během ošetření u zubaře samotné. Vaše přítomnost mu dodá pocit bezpečí.

OŠETŘENÍ PO VYTRŽENÍ ZOUBKU:

Tišivě a zároveň velmi dezinfekčně a hojivě působí výplachy úst čajem z měsíčku lékařského. Připravíme si ho tak, že zalijeme vroucí vodou 1 polévkovou lžíci směsi na 10 polévkových lžic vody, necháme 25 minut luhovat. K výplachům používáme vychlazený čaj. Vyplachujeme 5 x denně tak 3 dny. Nálev připravujeme každý den čerstvý.

Uklidnění Vašemu dítěti, ale i Vám rodičům dodají 4 kapky levandulového nebo meduňkového éterického oleje na 3 polévkové lžíce vody do aromalampy. Nechat hořet tak 25 minut 2 x denně. Éterický olej musí být 100% přírodní, musí to být uvedeno na etiketě lahvičky.

ZUBY JAKO ZÁNĚTLIVÁ LOŽISKA:

Hnisavá ložiska, které mohou často léta dřímat bez povšimnutí pod zuby, mohou působit i na vzdálené tkáně těla a mohou tam vést k zánětlivým procesům. Nemoci, jako migréna, revmatismus a nespecifické záněty v pozdním věku, se k nim mohou rovněž vztahovat. Máte-li podezření na kaz pod starší zubní výplní (zub je citlivý na sladké, studené a pobolívá) nechte si ho rozhodně zkontrolovat zubním lékařem.

NEJLEPŠÍ JE PREVENCE:

Dbejte na to, aby si Vaše děti pravidelně čistily zoubky. Nejlepším způsobem jak je to naučit je již od malička jim čistit zoubky 3 x denně. Dítě si to zafixuje a v pozdějším věku mu to nedělá žádné problémy, ba naopak bere to automaticky. Špatná hygiena u mléčných zubů se odráží i ve stálém chrupu. Žalostný pohled je na hnědé ?medové? zuby dítěte.


Zuby Vašeho dítěte jsou i Vaší vizitkou.

Na článku jsem použila materiály Ch. Steinbrecht-Baade a Jutty Dauser a moje zkušenosti.

Autor: Simona Grygárková, Dis.
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz